KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Washington „szócsépléssel” próbálja meghiúsítani Moszkva biztonsági kezdeményezéseit

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Washington véget nem érő „szócsépléssel” próbálja meghiúsítani Moszkva biztonsági kezdeményezéseit – jelentette ki hétfőn Sztanyiszlav Gadzsimagomedov vezérőrnagy, az orosz fegyveres erők vezérkara fő operatív igazgatóságának helyettes vezetője.

Az Interfax orosz hírügynökség tudósítása szerint a tábornok a Szövetségi Tanácsban (felsőház) kerekasztal-beszélgetésen úgy vélekedett, hogy az amerikaiak – az orosz kezdeményezések „szétbeszélésének” ismert forgatókönyvét alkalmazva – számukra nem elsőrendű fontosságú kérdésekben hosszadalmas tárgyalásokba igyekeznek rángatni Oroszországot az orosz-amerikai stratégiai stabilitási párbeszéd keretében vagy többoldalú fórumokon, például az Oroszország-NATO Tanácsban vagy az EBESZ-ben.

Hangsúlyozta: az orosz biztonsági igényekre adott amerikai válasz elemzése azt mutatja, hogy Washington nem kíván az orosz szerződéstervezet alapján tárgyalni. Hozzátette, hogy az Egyesült Államok saját értékrendszere alapján továbbra is támogatni fogja a NATO nyitott ajtók politikáját, megvédi továbbá azt a megközelítést, hogy minden államnak alapvető joga szabadon megválasztani vagy megváltoztatni biztonságának módozatait, beleértve a szövetséges szerződéseket – fejtette ki Gadzsimagomedov.

Szólt arról is, hogy az Egyesült Államok 2028-ig közepes és rövidebb hatótávolságú rakétákat telepít az ázsiai-csendes-óceáni térségbe Oroszország és Kína elrettentésére.
„Terveinek katonai támogatása érdekében a Fehér Ház 2028-ig közepes és rövidebb hatótávolságú rakétákat kíván telepíteni az ázsiai-csendes-óceáni térségben” – mondta a vezérőrnagy. Hozzáfűzte: az Egyesült Államok 2022-ben több mint 7 milliárd dollárt különít el arra a regionális programra, amelynek célja Oroszország és Kína elrettentése.

A térségbeli kérdéseknél maradva emlékeztetett arra, hogy Japán továbbra is fenntartja igényét az Oroszországhoz tartozó Kuril-szigetekre, valamint nem kizárt a Koreai-félszigeten a konfliktus lehetősége, amelyben akár nukleáris fegyvereket is bevetnének.

MTI

Kiemelt kép: АРМИЯ РОССИИ

Ez is érdekelheti:  A francia külpolitika sodródása, avagy mit jelent az afrikai kivonulás Ukrajna számára

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük