KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Tovább erősödött a Jobbik

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Jobbik_logo01A Fidesz tábora a népesség egészén belül tavaly október és idén február között folyamatosan csökkent, a kormánypárt most maradt a múlt havi 21 százalékon. A Jobbik már egy hónappal ezelőtt is fennállásának legjobb eredményét érte el – a lakosság 16 százalékának támogatásával –, most tovább javított, a népesség 18 százaléka áll a nemzeti radikális párt mögött.

Az MSZP legutóbb 11 százalékos táborral rendelkezett, jelenleg 12 százalékossal. A többi politikai erő támogatottsága nem módosult az elmúlt hónapban: a DK 4 százalékos, az LMP 3, az Együtt és a PM pedig 1-1 százalékos. A pártoktól távolságot tartók aránya 40-ről 37 százalékra csökkent. A mostani adatok azt mutatják, hogy a Fidesznek 1,7 millió, a Jobbiknak közel 1,5 millió, az MSZP-nek 1 millió híve van. A Demokratikus Koalíció mögött 300 ezren állnak, az LMP-nek nagyjából 250 ezres, a PM-nek és az Együttnek körülbelül 100 ezres tábora van. A biztos pártválasztók körében a Fidesz a parlamenti választások óta először szorult 40 százalék alá, ebben az aktív körben 37 százalékot ér el. A Jobbik itt, az elkötelezett választók csoportjában is eddigi legjobb eredményét éri el: 28 százalékos. Az MSZP a biztos választók 19, a DK 7 százalékára számíthat, míg az LMP 4, az Együtt illetve a PM is 1-1 százalékot kapna – ekként foglalhatók össze és értelmezhetők azok az eredmények, amelyek az IPSOS március első felében, az ország felnőtt lakossága körében végzett közvélemény-kutatásából származnak.

A Jobbik sikeréhez nagymértékben hozzájárul, hogy maga mögött tudhatja a 2014-es parlamenti választásokon rájuk szavazók szinte teljes egészét, több mint kilenctizedét. A kitartó szimpatizánsok mellett sikerült új támogatókat is gyűjtenie, alapvetően két forrásból. A múlt év április 6-án Fideszre voksolók egytizede, körülbelül 200 ezer fő időközben átpártolt a radikális jobboldalhoz. Még sikeresebb volt a Jobbik a parlamenti választástól távolmaradók aktivizálásában. Ennek a tavaly passzív, a népesség 38%-át kitevő csoportnak bő egytizedét, nagyjából 350 ezer szavazópolgárt maga mögé állította. A nemzeti radikális párt főleg a húszas-harmincas korosztályt, az alacsony iskolázottságúakat és a munkanélkülieket mozgatta meg, körükben sikerült erős érdeklődést és szimpátiát kiváltania. A Fideszt elhagyók és helyette a Jobbikot választók többnyire harmincas-negyvenes éveikben járó, kisvárosokban, községekben élő jobboldali beállítódással rendelkező, az ország aktuális helyzetével elégedetlen szavazók.

Ez is érdekelheti:  Ukrajnában már lőnek a "toborzók" az ellenálló mozgósítottakra

A Jobbik támogatottsága fél év alatt folyamatosan és rendkívüli mértékben nőtt. Októberben a választókorúak 11 százaléka támogatta, most 18 százalékon áll. Az aktív szavazói közegben, a biztos pártválasztók körében is látványos az emelkedés: 16 százalékról 28 százalékra. Folytatódik-e a tendencia, a Jobbiknak még vannak-e tartalékai, képes lehet-e a közeljövőben bővíteni táborát? A tartalékot elsősorban azok jelenthetik, akik valamilyen módon már számolnak a Jobbikkal, például második kedvelt pártként megnevezik. Ez a csoport jelenleg 4 százalékos, amelyből egyébként 3 százalék most a Fidesz szavazója. A Jobbikot másodikként preferálók fele elégedetlen a hazai közállapotokkal, ennek következményeként a párt rájuk hamarosan akár tényleges szavazóként is számíthat.

A múlt hónap legnagyobb feltűnést keltő kutatási eredménye az volt, hogy a Jobbik megelőzte a Fideszt a 30 év alattiak körében. A mostani felmérés is ezt mutatja, előbbinek 21, utóbbinak 17 százaléknyi támogatója van a fiatalok körében.

Az adatfelvétel ideje: 2014. március 6-13.

A megkérdezettek száma: 1000 fő, akik együttesen az ország 18 éves és annál idősebb lakosságát képviselik.

Alapsokaság: 18 éves és idősebb, állandó magyarországi lakóhellyel rendelkező magyar állampolgár.

Az alapsokaság és a megkérdezettek összetétele megegyezik.

A közvélemény-kutatás során kapott adatok 1000 fős mintánál legfeljebb plusz-mínusz 3,2 százalékkal térhetnek el attól, amit akkor kaptunk volna, ha minden választókorú személyt megkérdeztünk volna az országban.

Minden hónapban más-más 1000 főt kérdeznek meg, személyes megkereséssel, kiválasztásuk az ún. kétlépcsős rétegzett mintavétellel, a teljes véletlent biztosító módszerrel történik, azaz minden felnőtt magyar állampolgárnak azonos esélye van a mintába kerülésre.

Forrás: http://ipsos.hu/

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

2 thoughts on “Tovább erősödött a Jobbik

  1. Ha most lennének a választások, én el sem mennék. Nem csatlakozom a színjátékhoz. Vonának ez a második fegyelmezősdije Kulcsár Gergely irányába nálam teljesen kiverte a biztosítékot. Semmi bátor kiállás, semmi határozott fellépés, hanem hajbók. A holokausztról szabadon kimondhatjuk, amit előírnak, különben olyat kapunk, hogy a könnyünk is kicsordul.
    Hazug az egész rendszer választásostul, mindenestül.

  2. Jellegzetes zsidó – politika. Mire az egyik zsidó csapat végig játssza a szerepét – eljátssza a választók bizalmát – addigra legyen több olyan látszólag nemzeti erő akikre rá lehet ruházni a hatalmat.
    Ez a „nemzeti erő” most a jobbik.
    Úgyhogy részemről be van fejezve ez a választósdi ahol CSAK ZSIDÓKRA LEHET SZAVAZNI!
    H.B.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük