KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Reagált az MNB a Credit Suisse válságára

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

A hazai hitelintézetek mutatói megbízható képet mutatnak.

Az adott külföldi piac helyett a hazai bankszektor oldaláról, a biztonságos mutatószámai felől közelíti meg a kérdést a Magyar Nemzeti Bank – közölte a Világgazdaság megkeresésére a jegybank.

A Credit Suisse likviditási gondjaival kapcsolatban a jegybank megismételte a korábbi, az amerikai bank válsággal kapcsolatos válaszát, miszerint a hazai hitelintézetek egészséges hitelezési és mérlegadatokkal rendelkeznek,

működési mutatóik pedig még a 2008. évi válságidőszakkal összehasonlítva is megbízhatóbb képet mutatnak.

A válaszban arra is emlékeztetnek, hogy a hazai bankpiac szereplői a közelmúlt újabb krízisei, így a pandémia hullámai, illetve az orosz–ukrán háború kitörése időszakában is folyamatosan, megbízhatóan szolgálták és szolgálják ki lakossági és vállalati ügyfeleik igényeit.

Az „Egyesült Kelet” lenyomja az amerikai és az európai bankokat egy új valuta megalapozásával – Bedől a Credit Suisse, a globalizmus intézményi óriása ?!

A magyar bankszektor stabilitását jelző mutatók közül a konszolidált tőkemegfelelési mutató mintegy másfélszerese a 15 évvel ezelőttinek, és a jegybank felügyelete alá tartozó intézmények az előírt tőkekövetelmény-szint felett még további mintegy 1500 milliárd forintot meghaladó szabad tőkével rendelkeznek – szögezte le a jegybank, amely ismét hangsúlyozta, a likviditási tartalék (tehát a bankok azonnal megmozdítható, az igények kielégítésére alkalmas eszközállománya) bőségesen az előírt szint feletti volumenű, és mértéke hosszabb ideje érdemben nem változott.

Mandiner

Ez is érdekelheti:  Ukrajna a Majdan után az iszlamista fanatikusok európai központja lett

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük