KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Moszkva felkészült a legrosszabb forgatókönyvekre az orosz-amerikai viszonyban

Oroszország felülvizsgálja kapcsolatát Magyarországgal

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Oroszország felülvizsgálja kétoldalú kapcsolatait Magyarországgal, és további hét kelet- és közép-európai országgal a vele szemben tanúsított barátságtalan magatartás miatt – jelentette a Magyar Békekör tudósítója szombaton.

A moszkvai magyar, osztrák, lengyel, szlovák, cseh, svájci, német és liechtensteini nagykövettel tartott megbeszélésén Vlagyimir Tyitov, az orosz külügyminiszter első helyettese azzal indokolta a nyolc állammal kialakult „együttműködési formák” felülvizsgálásának szükségességét, hogy mindnyájuk a kétoldalú együttműködés befagyasztásáról döntött minden téren.

Az orosz vezető diplomata a nagykövetek értésére adta, hogy a nemzetközi biztonsági rendszer radikális átalakulása közepette fokozottan kívánják érvényesíteni az orosz érdekeket, s az orosz külpolitikai szempontok az eddigieknél sokkal nagyobb súllyal esnek majd latba az együttműködés formáinak megválasztásában.

Az orosz külügyminiszter első helyettesének nagykövetekkel folytatott moszkvai tanácskozásával egyidejűleg Anatolij Antonov, az Orosz Föderáció Egyesült Államokbeli nagykövete közölte: Oroszország kész arra, hogy az Egyesült Államokkal nullára csökkentsen minden megszorító intézkedést. „Ismétlem, minden korlátozásnak véget akarunk vetni. Nemcsak a vízumkorlátozásnak, hanem annak a sok ezer szankciónak is, melyet felsorolni is nehéz volna” – mondta újságíróknak San Franciscóban.

A Békekör tudósítója úgy kommentálta az orosz diplomácia közép-kelet-európai térségnek szánt üzenetét, hogy Moszkva véget vet annak az állapotnak, hogy együttműködési készségére szankciókat kapjon válaszul, és a jövőben attól kívánja függővé tenni együttműködését Magyarországgal és a többi hét állammal, hogy oroszellenes politikát folytatnak-e, vagy felhagynak vele. Választaniuk kell a konfrontáció és az együttműködés között. Tyitov jelezte: ha az együttműködést választják, kölcsönös érdeklődésre számot tartó fejlesztési lehetőségekre nyílik lehetőségük. Ellenkező esetben politikai megfontolás tárgyává válhatnak a még meglévő kereskedelmi kapcsolatok is, pl. a gáz – vetődhet fel.

Érdekes fejleménynek számít a témában, hogy Olaf Scholtz német kancellár változtatott oroszellenes retorikáján, és állítólag közös hangot keres Putyinnal. Erről Erdogan török elnök tájékoztatott az A Haber csatornának adott televíziós interjújában szerdán. Scholtz azóta Kínában járt, Hszi Csin-pingnél kereste az együttműködés lehetőségét az Amerikából Európára kényszerített válságos gazdasági helyzetből, mely a német ipar leépülésével fenyeget.

Ez is érdekelheti:  A francia külpolitika sodródása, avagy mit jelent az afrikai kivonulás Ukrajna számára

Moszkva, 2022. november 6. vasárnap (MB)

Magyar Békekör

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük