KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Oroszország felfüggesztette a hadifejlesztési együttműködést Indiával

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!
Az elmúlt időszakban egyre kevesebb esetben sikerült egyezségre jutnia a két ország képviselőinek, ezúttal a közös teherszállító repülőgép fejlesztési programja futott zátonyra.

Alig ültek el a PAK-FA/FGFA programot övező viták, máris újabb viszályok kerültek napvilágra, ráadásul a vita szakítással is végződött: Oroszország India nélkül folytatja tovább az MTA (Multirole Transport Aircraft) projektet.

Január 13-án jelentette be az orosz repülőgép-ipari konszern (UAC) kötelékébe tartozó Iljusin vállalat vezérigazgatója, Szergej Vlagyimirovics Velmozskiny, hogy felfüggesztik az orosz-indiai közös fejlesztést, ezentúl csak az orosz fél viszi tovább a projektet. Az együttműködés megszakításának okait nem részletezte, de sajtóinformációk szerint az UAC és az indiai HAL (Hindustan Aeronautics Limited) között nézeteltérés volt egy lényeges kérdés, a hajtóműválasztás terén.

MTA

Eredetileg az Il-76 ‘Candid’ teherszállító repülőgépen használt Aviadvigtel PS-90A-76 erőforrás leszármazottja, a PD-14M jelzésű hajtómű került volna az oroszok által Il-214 névvel emlegetett gépre, de később egy teljesen új, modernebb, friss fejlesztésű, digitális vezérléssel (FADEC) ellátott sugárhajtóművet akart az indiai fél.

Jurij Szljuszar, az UAC elnöke elárulta, hogy a probléma abból adódott, hogy a PD-14M nem rendelkezik FADEC rendszerrel, de ez a program indulásakor nem is volt szempont, csak menet közben akartak az indiaiak változtatni. “Az eredeti teljesítményelvárásoknak és technikai követelményeknek teljes mértékben megfelelt a PS-90-es” – mondta Szljuszar. “Közel egy éve befejeztük a gép előzetes tervezését és vártuk az indiai fél jóváhagyását.”

A jóváhagyás viszont nem történt meg, így az orosz fél úgy döntött, egyedül fejleszti tovább a típust és megkezdi a részletes tervezést. Az indiaiak mindezek ellenére viszont nincsenek teljesen elzárva a géptől, kész termékként megvásárolhatják, de a követelményekbe és a tervezésbe már nem szólhatnak bele.

Ez is érdekelheti:  Borrell nem köntörfalazott, behúzott egyet az ukrán népnek

MRTA MTA Irkut-HAL Dimensions

Az MTA (Medium Transport Aircraft) jelzéssel illetett masina a kalkulációk szerint 15-20 tonnás teherbírással rendelkezik majd, rakterében 80 ejtőernyős vagy 60 hordágy számára biztosítanak helyet. Ezzel a Lockheed Martin C-130J Hercules és az EMBRAER KC-390 közvetlen riválisa lesz majd.

A projekt vezetői 205 darab gyártásával számolnak, melyekkel az An-12 és An-32 típusú szállítógépeket váltanák le. Az MTA-ból eddig 100 gépet igényelt az Orosz Légierő, 45 példányt India, míg további 60 példányt szánnak exportra.

Forrás: Források

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

2 thoughts on “Oroszország felfüggesztette a hadifejlesztési együttműködést Indiával

  1. Szerintem félre kellene tenniük a viszályt – amíg erős a közös ellenség – és
    a BRICS szövetség megerősítésén fáradozni.
    H.B.

    1. A cikkből viszont az derül ki, hogy az indiaiak menet közben durván módosítottak! Az amerikaiak meg abban érdekeltek, hogy a BRICS-et szétszedjék.
      Egyébként teljesen egyetértek H.B. véleményével, viszont nem hiszem, hogy az oroszok is mindezt ne tudnák! A valódi háttérről meg nem tudunk semmit.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük