KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Orbán Viktor jókívánságait fejezte ki Mateusz Morawieckinek a lengyel Nemzeti Függetlenség Napja alkalmából

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Orbán Viktor: tovább erősödik a lengyel-magyar szövetség

Orbán Viktor miniszterelnök lengyel kollégájának, Mateusz Morawieckinek írt levelében fejezte ki jókívánságait a lengyel Nemzeti Függetlenség Napja alkalmából – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője csütörtökön.

„Az Önök nemzeti ünnepe tisztelgés a bátor hazafiak, a függetlenségért küzdő lengyel nép előtt. Lengyelország nemzete összefogásával százhuszonhárom év után tért vissza a világ térképére, és vett részt önálló államként Európa sorsának alakításában. Örömömre szolgál, hogy a XX. századi lengyel függetlenség kivívásához Magyarország is hozzá tudott járulni” – írta Orbán Viktor.

Hozzátette: az azóta eltelt időben Magyarország és Lengyelország szövetsége tovább erősödött, és készen áll napjaink kihívásainak közös megválaszolására az országaink szuverenitását és hagyományos értékeinket megkérdőjelező ideológiákkal szemben.
Orbán Viktor ünnepi levele végén biztosította Mateusz Morawieckit, hogy a lengyelek továbbra is számíthatnak Magyarország elkötelezettségére a közös célok elérése érdekében.

MTI


Mariusz Błaszczak lengyel honvédelmi miniszter twitter bejegyzésében emlékezik meg a lengyel Nemzeti Függetlenség Napjáról. Felhívja a figyelmet arra, hogy ma gondoljunk azokra is, akik a függetlenség és biztonság megőrzése érdekében teljesítenek szolgálatot a lengyel határok védelmében.

1918. november 11-én kiáltották ki a lengyel függetlenséget azt követően, hogy több mint száz évig Lengyelországot, mint független államot lényegében letörölték a térképről. A függetlenség kikiáltása után azonban a lengyeleknek súlyos harcokat, illetve háborúkat kellett folytatniuk azért, hogy azt biztosítani is tudják. Az ellenük folytatott általános embargó miatt egyedül Magyarország nyújtott katonai felszerelések, de kisebb katonai egységek formájában is segítséget a lengyel nemzetnek, mely élet-halál harcot vívott az őket leigázni akaró szovjet hadsereggel. Ez volt a lengyel-szovjet háború, melyet a lengyel történetírásban lengyel–bolsevik háborúként jegyeznek.

Ez is érdekelheti:  Ukrán állampolgár vezette a péntek esti terrortámadást - nyugati szervezés áll mögötte?

Kiemelt kép: Lengyel védelmi állás Miłosna közelében (1920 augusztusa) / Wikipédia

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük