Nukleáris furkósbotot emlegetett Putyin
Oroszország nem hagyja cserben a Délkelet-Ukrajnában élő, az ukrán nacionalisták fenyegetésének kitett oroszokat és orosz ajkú ukránokat – mondta Vlagyimir Putyin orosz elnök egy vasárnapi interjúban, amelyből a Ria Novosztyi hírügynökség idézett.
“Nem hagyhatjuk sorsukra a délkeleti országrészben élő embereket, és nem engedhetjük, hogy a nacionalistáknak essenek áldozatul” – mondta az elnök.
Vlagyimir Putyin azt ígérte, nem hagyják cserben a kelet-ukrajnai oroszokat
Fotó: Dudás Szabolcs – Origo
Az oroszbarát szakadárok és az ukrán fegyveres erők közötti kelet-ukrajnai harcokban több mint 9 ezer ember vesztette életét 2014 áprilisa óta.
Nem fog fenyegetőzni
A RIA Novosztyi jelentése szerint Putyin beszélt arról is, hogy Oroszország tovább fejleszti atomfegyvertárát, de – tette hozzá – nem fog fenyegetőzni “a nukleáris furkósbottal”.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Az usa a legfőbb gonosz!
Ha valamelyik népnek van valamilye amit el akar venni tőle, akkor előbb provokálja, utána szétbombázza, aztán jöhet az anarchia, na meg a lopás…
Ukrajnának körülbelül annyi köze van a Krímhez és a Donbaszhoz, mint Kárpátaljához! Ukrajna területén több millió Orosz él, akik már akkor is ott éltek, mikor Ukrajna még nem is létezett!
Ukrajna 1917 előtt semmilyen formában nem létezett. Az ukrán nép már rég kialakult és a 19. században kapott öntudatra, de sem ország, sem kormányzóság vagy autonóm terület formájában nem volt területi egység.
A mostani konfliktusban érintett terület évezredekig a népek országútját jelentő tengermelléki sztyeppén fekszik, melynek állandó, letelepült lakossága sokáig nem volt. A Kijevi Rusz korában ide nem jutottak el a keleti szlávok. A mongol hódítás után különböző tatár államok voltak itt gyér lakossággal, majd a terjeszkedő török birodalomhoz került a terület. Végül Nagy Katalin alatt foglalta el azt Oroszország.
Orosz betelepülés
Ekkor megkezdődött az oroszok betelepedése, de a folyamat csak a 19. század végén, a szén és vasérc fellelésekor gyorsult fel, amikor a kiépülő vas-, és acélipar vonzani kezdte a munkaerőt az orosz birodalom minden részéből. A nemzetiségi összkép is ennek megfelelő lett: túlnyomórészt oroszok, de jöttek a közeli ukrán területekről is, és gyakorlatilag a birodalom összes népe képviseltette magát. A többség azonban egyértelműen orosz volt.
A Szovjetunió megalakulása után eltörölték a korábbi kormányzóságokat, létrehozták az államszövetségen belüli Ukrán Szocialista Köztársaságot, annak határai pedig a korábbi kormányzóságok és megyék közigazgatási határai lettek, nem pedig az etnikai határok. A Szovjetunióban ez nem zavart senkit, mert alig volt szerepe a köztársaságoknak, de miután a független Ukrajna is eme határok mentén jött létre, megjelent az etnikai probléma.
forrás: http://www.origo.hu/
Nemzeti InternetFigyelő (NIF)