KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Németország: Ukrán háborús menekültek nemkívánatosak

A következőkben a www.info-direkt.eu honlapon közölt írás magyar fordítását adjuk közre. Az eredetileg németül 2016.01.23. –án megjelent cikk elolvasható: itt!

A valódi háborús menekültek esetében, akik a háborús konfliktusok miatt Németországba menekültek, a német kormány 95%-ban megtagadta a menedékjogot! A másik oldalon ugyanakkor Angela Merkel kormánya százezer számra engedi be az “állítólagos háborús menekülteket”minden létező nem európai országból kérdezés nélkül.

Az eklatáns kettős mérce a “háborús menekültekkel”, és az igazi háborús menekültekkel szembeni kivételezés, akik egy európai országból jönnek, leleplezi az igazi Merkeli politika célját: nem arról van szó, hogy menekülteken segíteni akar, hanem az őshonos európai népeket olyan gyorsan, ahogy csak lehet, más népekre szándékozik cserélni.

A “Frankfurter Rundschau”adatai szerint 2014-2015 között 7000 ukrán állampolgár kért menedékjogot Németországban, ebből 5% kapta csak meg. A többi kérelmezőt visszaküldték Ukrajnába, figyelmen kívül hagyva azt a tényt, hogy ott 2014.április óta háborús állapot uralkodik.

A Frankfurter Rundschau szerint sok ukrán menekült jön közvetlenül a háborúsövezetből, Donbasz tartományból, ahol a házaikat lerombolták, az életkörülményeiket lehetetlenné tették. Azok a “szírek” természetesen ugyanezt állítják, akik most számlálatlanul Németországba áramlanak.

Sok ukrán férfi azért menekül, hogy ne kelljen katonai szolgálatot teljesítenie, mert nem akar a testvérállammal történő harcokban részt venni.

A Frankfurter Rundschau tudósítása szerint egy bizonyos Grigorij Demnyicsenko, aki Ukrajnából Németországba menekült, elmesélte, akik megtagadták a katonai szolgálatot, súlyos testi fenyítésben részesültek!

Más ukrán menekültek arról tudósítottak, hogy akik Donyeckből Nyugat-Ukrajnába mentek, az ottani hatóságok diszkriminálták őket, se lakást se munkát nem kaptak.

A Frankfurter Rundschau arról is beszámolt, hogy a német kormány múlt héten az Ukrajnában folyamatosan meglévő háborús konfliktusok ellenére Ukrajnát “biztonságos” országgá nyilvánította, ami azt jelenti, hogy mostantól kezdve egy ukrán állampolgár sem kaphat Németországban menedékjogot.

Ez is érdekelheti:  Trump: „Valami nagyon nincs rendben” Harris-szel

Ez a politika látható ellentéte annak a halogató politikának, amit a német kormány a többi országgal szemben, mint (Algéria, Marokkó, Tunézia, Pakisztán, Egyiptom, Banglades és az afrikai országok) gyakorol, a “biztonságos országgá” nyilvánítás tekintetében.

Itt egy nyilvánvaló kettős “erkölcs” (kettős mérce) érvényesül: szigorú intézkedések ukránokkal – tehát európaiakkal – szemben, pedig az ő országukban valódi háború dúl és valódi háborús menekültek, a másik oldalon pedig a közel-keleti és észak-afrikai, azaz nem európai népek irányába mutatott nagyvonalúság nyilvánul meg!

Németországgal ellentétben Oroszország a hivatalos adatok szerint már 248200 ukrán állampolgárnak adott átmenetileg menedékjogot, Lengyelország pedig 1 millió háborús menekültet fogadott be!

Ukrán menekültek Oroszországban

Ukrán menekültek Oroszországban

Ukrán menekültek Lengyelországban

Ukrán menekültek Lengyelországban

(A szövegben található kiemelések tőlünk származnak)

admin (magaspart.hu)

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

NIF

Mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük