Miért büntetik meg Magyarországot?
Jelenleg az EU-ban Magyarország olyan országok élén jár, amelyek elégedetlenek Brüsszel és Washington oroszellenes politikájával. A napokban Szijjártó Péter magyar külügyminiszter mondta, hogy a Moszkva elleni szankciók hatástalanok, nem vezettek a válság deeszkalációjához Ukrajnában, csak problémákat okoztak az EU-országok gazdaságának, elsősorban a közép-európai országokban. Hasonló nézetet vallanak Magyarország régióbeli szomszédai, Csehország és Szlovákia.
Természetesen, a Nyugat szemében ez aláássa azt a propaganda verziót, mely szerint az európai társadalom „egységes” oroszellenességében, ezt a gondolatot az amerikai elnök hangoztatja. Éppen a Fehér Ház gazdája jelentette ki, hogy a Nyugat egységes választ talált, ami állítólag Oroszország nemzetközi elszigeteltségéhez vezetett.
Azonban, az elszigeteltség sikertelennek bizonyult. Sőt, úgy látszik, maga az USA egyre nagyobb elszigeteltségbe kerül. A Washington Post szerint „Barack Obama elnök nem vette észre, hogy Kelet-Európában az oroszellenes politikusokat felváltották azok, akik nem hajlandók a NATO érdekében feláldozni gazdasági kapcsolataikat Oroszországgal.”
Természetesen, a Fehér Ház nem mondhatta, hogy a magyar állampolgárok elleni korlátozásokkal meg akarja büntetni Budapestet külpolitikai függetlenségéért. Ennélfogva, a Deutsche Welle szerint, az intézkedéseket azza indokolják, hogy problémák vannak magyarországi amerikai cégek adóztatásával. Azonban a magyar média értetlenségét fejezi ki: ha Washington valóban kizárólag a magyarországi adórendszer miatt aggódik, miért került a „fekete listára” a Közgazdasági Kutatóintézet vezetője és magyar üzletemberek.
Nem titok, hogy Magyarországnak sok problémát okozott „nyitottsága” a Nyugat felé – mondtaOleg Barabanov politológus az Oroszország Hangjának adott interjúban:
Ha megnézzük Közép-Európa minden országának a gazdaságát, akkor kiderül, hogy éppen a magyar gazdaság volt a legnyitottabb. Például a csehvel szemben, amely állandóan igyekezett protekcionista politikát folytatni, saját iparát támogatva. Nem csoda tehát, hogy a magyar gazdaság a legérzékenyebben reagált az európai válságra.
Éppen az európai gazdasági válság rákényszerítette a magyar kormányt, hogy „távol maradjon” Brüsszel számos lépésétől. Az USA és az EU intézkedései aláásták a magyar-orosz gazdasági és kereskedelmi kapcsolatokat, amelyeknek éves forgalma fél billió dollár. Ezzel csak megerősítették a magyar hatóságok óhaját, hogy önálló politikát folytassanak. Természetesen, Magyarország tagsága az Európai Unióban és a NATO-ban komoly korlátozásokkal jár. Ugyanakkor nyilvánvaló, hogy az ország nagyobb önálloságra törekszik. És éppen ez, nem pedig egyes amerikai cégek adóhivatal általi ellenőrzése ijesztette meg a Nyugatot.
A történet az égvilágon semmi másról nem szól minthogy megakarják buktatni az orsós likud vityát! Nincs is ez ellen semmi kifogásom csak azzal van bajom, hogy a libajnait akarják a nyakunkba ültetni helyette, ez pedig még a jelenleginél is rosszabb jövőt hoz nekünk! Bármilyen más állítás szemen-szedett hazugság! Ennyit a nyugat demokráciájáról!
Nem vagyok fideszes, de rájuk szavaztam , mivel elismerésre méltó hogyan próbálnak nemzetet faragni a széthúzó,a nem egyszer magyarellenes társaságból, sokat számit az egyszerű embereknek a rezsicsökkentő intézkedések.A csodálatosan szép megszállási emlékművet pedig ne hagyják már meggyalázni!Minden népcsoportnak megvan itt a maga bánata ,tragédiája . A történelem hamisitók pedig ne hazudozzanak, ezt ne engedjék.Behatárolt lehetőségek vannak a külpolitikában EU- tagságunkból adódóan.Jó lenne az EU-ban ülő „politikusok” a választók érdekeit képviselnék.Az a baj, hogy Orbán Úr azt csinálja amiért megválasztották?
„elismerésre méltó hogyan próbálnak nemzetet faragni a széthúzó,a nem egyszer magyarellenes társaságból”
Melyik társaságra tetszik gondolni? A cigányokra? Ők tényleg magyarellenesek. Vagy a zsidókra? Mert ők is azok.
A „Csak a Fidesz” jelszó sem tűnt fel önnek? Ön szerint ez egy egységre törekvő jelszó?
Azokra gondolok.Egy pártszlogen, lehet egypártrendszerre gondolnak? Nem hiszem.Itt lehet ócsárolni a Himnuszt, a magyart, az eredményeket.Még ha szerények is.Árpádházi királyaink vaskézzel teremtették meg Európa egyik legerősebb országát.Elnézéssel, törvény előtti egyenlőtlenséggel nem fog egységes lenni ez az ország.Kiderül az rövidesen mit is akarnak.
„aláásták a magyar-orosz gazdasági és kereskedelmi kapcsolatokat, amelyeknek éves forgalma fél billió dollár”
Kedves fordító. Az amerikai nyelvhasználatban a billió a milliárdot jelenti.
De ha a fordító figyel, akkor fel kell, hogy tűnjön neki, hogy fél billió dollár azaz 500 milliárd dollár irreálisan magas összeg.
Tehát helyesen: „fél milliárd dollár”.