KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

„Meg vagyok győződve róla, hogy Szlovákia nem jogállam”

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Ezzel a gondolattal kezdi a Felvidék.ma tudósítását Kalondáról. A baj az – ismerve a Szlovákiában létező valós, magyar nemzeti kisebbséggel szemben tanúsított szlovák politikai hozzáállást -, hogy nem csupán ez az egyetlen eset bizonyítja azt, hogy az állítás igaz, miközben soha ilyen jók nem voltak a szlovák-magyar kapcsolatok, mint most.

Viszont, ha annyira jók a két ország közötti kapcsolatok, akkor például az itt bemutatott állapot miért áll fenn? Papp Sándor tudósítása:

SEGÍTSÉG!!!

Egy maroknyi palóc harca a határ átjárhatóságáért, erről szól ez a tudósítás, érdemes lesz elolvasni, jó kis látlelet.

Meg vagyok győződve róla, hogy Szlovákia nem jogállam, ezt naponta tapasztalom, de a legújabb történés alapján már végképp nem az, –  ez a viccország.

Június 23-tól a teljes szlovák-magyar határszakaszon megszűnt a magyar és a szlovák állandó jellegű határellenőrzés, levonult az átkelőhelyekről a magyar honvédség és a szlovák rendőrség. Hurrá!

Viszont az Ipoly-mentén a pősténypusztai Katalin-hídon és a Kalonda – Ipolytarnóc határátkelőhelyen maradtak a betontömbök.

Ez a két átkelőhely nem átjárható. Minden más igen. Logikátlan ugye?

(Fotó: Papp Sándor/Felvidék.ma)

A kalondaiak és az ipolytarnóciak is így gondolták, ezért a polgármesterek és mások is mindent megtettek, hogy hivatalos úton elérjék a torlaszok eltávolítását, hiszen ha mindenhol szabad a mozgás, akkor nálunk miért nem?!

A mai napig nem sikerült elérni az úttorlaszok eltávolítását, pedig már minden irányból bombázzuk az illetékeseket.

A helyzet felháborító, de a történetben az a legszomorúbb, hogy a megszólított politikai képviseletünktől még csak egy tőmondatos választ sem kaptunk.

(Fotó: Papp Sándor/Felvidék.ma)

Közben persze az istenadta palóc teszi a dolgát. Időnként önerőből eltolja a betontömböt az útról, aztán, amikor a szlovák rendőrjárőr ezt megtudja (mert kijár ellenőrizni a betont!), akkor kiküld egy erőgépet és azzal visszateteti a torlaszt.

Aztán a ravasz palóc megkerüli a tömböt a mezei úton, erre a szlovák rendőrség kiküld egy kanalas markolót és tömegsír nagyságú gödröt ásat, hogy meggátolja az átjárást.

Ez is érdekelheti:  1999: Miközben a NATO bombázta Jugoszláviát, a félelem hatalmába kerítette a koszovói szerbeket

Aztán a nép betemeti az árkot, és újra megkerülhetővé teszi a torlaszt, hogy szabadon járjon-keljen, mint teszi azt mindenhol máshol mindenki más…

Aztán kijön a szlovák járőr és megpróbálja terelő táblákkal móresre tanítani a szabadságszerető népet, na de amikor elmegy a járőr, akkor repül a nehéz tábla, ki tudja hol áll meg, és újra szabad az út! És ez így megy már pár napja.

(Fotó: Papp Sándor/Felvidék.ma)

Közben az emberfia megpróbál élni állampolgári jogával és telefonál a szlovák belügyminisztériumba, ahol azt mondják, hogy a külügy az illetékes.

A külügyminiszter irodája azt mondja, hogy nem-nem, a belügy az illetékes és ad egy telefonszámot (0248593312). Tisztelettel megköszönöm és hívom. Pípípí… többszöri próbálkozás után is… egy szám, amelyet nem lehet felhívni.

Amikor 1990-ben elkezdtük szervezni a határátkelőhely megnyitását, tettük ezt a nyilvánosság erejével és akkor sikerült.

Most még visszafogjuk magunkat és ezzel a cikkel kiáltunk segítségért, várunk még pár napot, adunk esélyt a hivataloknak a helyzet megoldására, de ha nem érkezik segítség, akkor jön ismét a nyilvánosság ereje és sok-sok média jelenlétében fogja sok-sok palóc elvonszolni és szétverni a betontömböt.

Botrány lesz? Az. Viszont a palóc végtelenül türelmes, ezért ad egy esélyt, ezért még egyszer mondjuk: SEGÍTSÉG!!!

Többet nem mondjuk…

(Papp Sándor/Felvidék.ma)

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük