SÚLYOS VÁLASZTÁSI BOTRÁNY NÉMETORSZÁGBAN: HALOTTAK VÁLASZTHATTÁK MEG FRIEDRICH MERZ KORMÁNYÁT?
     

KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Legyen nemzeti emlékhely a rákosmezei Királydomb 📺

A középkori országgyűlések központi helyszíne a felsőrákosi Királydomb volt, amelynek területét már félig beépítették az utóbbi száz évben – mondta Kontos Gábor a Patrióták YouTube csatornájára frissen kikerült videóban, amelyben a Budapest X. kerületében lévő helyszín drónfelvételen is látható. A Patrióták elnökségi tagja hangsúlyozta, az egyesület célja a terület nemzeti emlékhellyé nyilvánítása.

Évszázadokon keresztül szolgált a magyar országgyűlések központi helyszínéül a jelenleg Budapest X. kerületében fekvő Királydomb. Az első gyűlést 1277-ben, IV. (Kun) László király idejében tartották itt, az utolsót pedig 1540-ben, majd a török hódoltság megszakította ezt a hagyományt. Az utóbbi évszázadokban azonban szinte teljesen kikopott a köztudatból ez a jelentős helyszín, és a Királydomb nagyrészét mára lakóházak borítják.

Videónk a Királydombról

 

– Rákosmezejét az itt tartott országgyűlések miatt az Árpád-korban többször is az ország közepének nevezték. Ma már nehéz elképzelni, hogy ezeknek az országgyűléseknek a központja a király sátrával a domb legmagasabb pontján, a mai X. kerületi Nagyicce utca valamely kertjében lehetett – mondta Kontos Gábor. Az alelnök szerint a Nagyicce utcai kertek végében elterülő ligetes, a domb szabadon maradt része alkalmas helyszín lehetne Nemzeti Emlékhely létrehozására.

Célunk az, hogy itt egy park maradjon a közepén egy emlékművel, amely azt hirdetné, hogy itt volt a rákosmezei országgyűlések központja – mondta Kontos Gábor.

A Királydomb történetéről itt olvashat bővebben.

Nagy Mátyás / Magyar Patrióták Közössége 2020. 05. 26.

NIF

Ez is érdekelheti:  Valóban felrobbant a legnagyobb orosz lőszerraktár?

Mementó 2006 emlékmű

 

Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.

Kérjük Önöket, hogy a

DONATE

gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!

A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.

Nagyon köszönjük!

 

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Itt várjuk hozzászólását!