KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Legtitkosabb vágyainkat is kiolvassa a Neurocam

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

NeuroMég a Google Glass is csak a jövő technikája, de itt van már az annál is sokkal többet ígérő – ugyanakkor kicsit vészjósló szerkezet. Egy kamera, ami kiolvassa az agyadból, hogy mire vágysz.

Gyanútlanul sétálgatsz, nézelődsz turistaként egy idegen városban, majd hirtelen meglátsz valamit, ami éppen akkor, éppen ott történik. Motorozó majom, vadászó oroszlán, a világ legszebb nője egy nyitott sportkocsiban. Olyan kép, amit meg kellene örökíteni – de nem tudod. Mert mire előveszed a fényképezőt, bekapcsolod, és mire az exponál már rég elment, eltűnt, mintha ott se lenne. De hát nem mehetsz végig a fejeden egy fényképezővel. Vagy miért ne?…

Ha pedig az már akkor érzékelné, hogy mit akarsz felvenni, amikor szinte még magad sem tudod, akkor nem veszne el egyetlen fontos, érdekes, különleges pillanat sem az életedből. Ami meg érdektelen, annak nyomsz egy nagy DELETE gombot. Sci fi? Nem. Neurocamnak hívják, a hónap kütyüje Japánban. A japán minikamera, amely az agy folyamataihoz kapcsolódik még csak kísérleti példány. Állandóan elemzi az agy folyamatait:0-tól százig értékeli azokat. Ha erős agyi aktivitást – vagyis komoly vágyat –  regisztrál, akkor már kész is a video. Az egész ráadásul már meglévő technikán alapul. Egyelőre kicsit bután néz ki az ember fejére szerelt iPhone, de ha sokan hordják meg lehet majd szokni. Annyiban tud többet mint a már elérhető Google Glass, hogy nem vezényszóra működik, hanem a telefonba szerelt EEG applikáció figyeli az agyhullámokat, és értékeli azokat. A legfőbb felhasználása persze nem is az egyéni kamerázásban rejlik, hanem a kereskedelemben – a reklámozók egy ilyen kamera segítésével sokkal jobban felmérhetik majd nem csak a vevők igényeit, de az érzéseit is. A Neurocam, akárcsak a Google Glass, persze komoly etikai problémákat vet fel, sőt, magánéleti feszültséget is okozhat elterjedt használata. Mert egyáltalán nem biztos, hogy csak az érdekes hírek és szép műemlékek keltik fel az érdeklődésünket – és mi lesz például akkor, ha párunk tölti le a képet, és kiderül, hogy míg vele beszélgettünk valójában végig más nők testtájait fixíroztuk.

Ez is érdekelheti:  Magyar Péter ma kétszer is megbuktatta a kormányt... - ja, most nem... majdan

A Google Glass-ról itt olvashat.

Forrás: Asia Port

Nemzeti InternetFigyelő

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

One thought on “Legtitkosabb vágyainkat is kiolvassa a Neurocam

  1. 🙂 🙂 🙂 Sőt vannak biohalmazok akik elhiszik, ha valamelyik televízióban több száz Ft-os perc díjért felhívják az emelt-díjas számot akkor majd küldenek rontás/átok levételt, tízezerszeres _ ünnep napokon nemzeti ünnepeken százezerszeres_ energiát, vagy egy halom pénz nyerésre esélyt..( akkor miért ily drágán hirdetik a baromságaikat, miért nem maguknak küldik a halom pénzt oszt’ Jónapot!)..szóval ekkora marhaságot bár már sajnos sokat látott vénember vagyok még csak a képregényekben láttam…évtizedekkel ezelőtt. Ugyan már mi értelme lenne amúgy ennek a hülyeségnek? Hiszen minden új és sikeres találmánynak kell, hogy legyen haszna, főleg ha a megvalósítása sokba kerül…Szörnyű, hogy a XXI. szd-ban több a hülye mint az előzőben..:(

    Fispán Géza

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük