KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kreml: a NATO de facto háborúban áll Oroszországgal

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Az Egyesült Államok vezette kollektív Nyugatnak változtatnia kell a globális biztonsággal kapcsolatos megközelítésén, és végre figyelembe kell vennie Moszkva aggodalmait, mielőtt megújítanák az Új START nukleáris megállapodásról szóló tárgyalásokat – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.

Az Izvesztyija című újságnak adott, kedden megjelent interjúban Peszkov azt mondta, hogy az Egyesült Államokkal és Európával való kapcsolatok „gyökeresen megváltoztak” azóta, hogy Vlagyimir Putyin elnök megfogalmazta a biztonsági szerződések tervezetét, amelyet 2021 végén elküldött Washingtonba, Brüsszelbe és Bécsbe, és csak azt hallotta, hogy „nem voltak hajlandók velünk semmiről sem tárgyalni”.

„Ha akarták volna, leülhettek volna a tárgyalóasztalhoz [akkoriban, az ukrajnai katonai művelet megindításáról szóló döntés előtt]” – mondta.

„Nagyon bonyolult, pozíciós, néha kibékíthetetlen tárgyalások zajlottak volna, de ezek már folyamatban lettek volna. De ők elutasították”.

A sikertelen párbeszéd-kísérlettel tovább nőtt a feszültség Moszkva és a Nyugat között az ukrajnai konfliktust megelőzően.

Peszkov azzal érvelt, hogy a NATO immár teljes mértékben részt vesz az ellenségeskedésekben, megjegyezve, hogy „a hírszerzésük a nap 24 órájában ellenünk dolgozik, a fegyvereiket… ingyen szállítják Ukrajnába, hogy a hadseregünkre lőjenek, arról nem is beszélve, hogy ukrán állampolgárokra is lőnek„.

„Abban a pillanatban, amikor a NATO de facto részese lett az ukrajnai konfliktusnak, a helyzet megváltozott” – folytatta a szóvivő. „Valójában a NATO-blokk már nem feltételes ellenfelünkként, hanem ellenségünkként viselkedik”.

„Putyin elnök nyitott volt és marad minden olyan kapcsolatra, amely így vagy úgy segítheti Oroszországot céljai elérésében” – folytatta Peszkov.

„Lehetőleg békés úton, a tárgyalóasztalnál, de ha ez nem lehetséges, akkor katonai eszközökkel is, ahogyan azt most is látjuk”.

Peszkov kitért az Új START-szerződésre, az amerikai-orosz megállapodásra, amelynek célja, hogy korlátozza mindkét nemzet nukleáris készleteit, és lehetővé tegye számukra, hogy a másik katonai létesítményeit megfigyeljék a betartás megerősítése érdekében. Az ukrajnai konfliktus közepette azonban Moszkva és Washington azzal vádolta egymást, hogy nem segítik elő az ilyen ellenőrzéseket.

Ez is érdekelheti:  A Russia Today így számol be a Brüsszelben történt botrányról

Múlt héten Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy Moszkva hivatalosan is fel kívánja függeszteni a paktumból eredő kötelezettségeit, Peszkov pedig azzal magyarázta, hogy „a feltételeknek valahogy meg kell változniuk”. Az új START-tárgyalások során Franciaország és Nagy-Britannia nukleáris arzenáljai kimaradtak az egyenletből, holott ezek „elég jelentősek az európai stratégiai biztonság egész rendszere szempontjából” – mondta.

„Ezek az országok – Franciaország, Nagy-Britannia, az Egyesült Államok – tagjai egy olyan szervezetnek, amely de facto háborúban áll velünk… nevén kell nevezni a dolgokat” – tette hozzá Peszkov, megjegyezve, hogy a nyugati államok ennek ellenére „mantraként ismételgetik, hogy nem akarnak a konfliktus résztvevői lenni”.

Putyin azzal is megvádolta a NATO szakembereit, hogy segítenek Kijevnek dróntámadásokat indítani a nagy hatótávolságú bombázóknak otthont adó orosz repülőterek ellen, amelyek Moszkva nukleáris elrettentő rendszerének részét képezik. Washingtont és a NATO Oroszország elleni proxy-háborúját hibáztatta azért, hogy lerombolták a bizalom alapját, amelyre a szerződés eredetileg épült.

Orosz Hírek

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük