KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Kassai Lajos a Férfiak Klubjában – teljes film

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Kassai Lajost a Férfiak Klubjában sorskérdésekről faggattuk. Gondolatai inspirálóak voltak és erőt adtak! (Film legalul 1 óra 7 perc!)

Hozzászólások:

Furcsállom, hogy a kor legkarizmatikusabb és hitelesebb sportembere és a Férfiak Klubjának vezetője egyetlen mondatban sem említette meg a férfivé avatás alapvető hagyományát a katona életet. A „katona viselt” férfivé avatott és azzá vált. Vagy háborúban, vagy harcban, esetleg fogságban de elmondhatta -Voltam katona… Ma a bűnözök veszik át a férfiasság és bátorság szerepkörét és ők lesznek a férfi példaképek…
Vissza kell állítani a sorköteles szolgálatot…természetesen a magyar hagyományokra alapítva…

Alapvetően itt az oktatási rendszerrel vannak komoly problémák. 18 éves korukig a gyerekek olyan dolgokat tanulnak amire abszolút nem lesz szükségük az életben. Lásd általános iskola, gimnázium, szó szerint a 60-70 % felesleges. Akkor van esetleg értelme (a sok elméleti anyagnak), ha tényleg tehetséges a gyermek az adott tárgyban, pl. kémia, fizika , matematika és lesz belőle egy mérnők. De nem tudom el képzelni hogy minden második gyermek vegyész mérnők, atom fizikus, vagy alkalmazott matematika professzor lesz. E helyett taníthatnának pl. házépítést,  állattartást vagy a lányoknak főzést, háztartás vezetést.

Dr. Ing. Sebestyén – Teleki István, kiegészíteném Seven Horse-t: gyereknevelést, öregek gondozását, mezőgazdaságot még a városi gyerekeknek is, mert a városi kertészet a tömbházak körül, lapos tetejű blokkok tetején egy világ jelenség; utána lehet keresni az „urban gardening” vagy a „hydro ponic”, „aqua ponic” kereső kifejezéssel a világhálón, stb.
Svájcban 6. osztályos matematika órán házi feladat egy-egy kis projekt, ilyesmi: Van egy házi sajtkészítő üzemed, mivel marhatenyésztő vagy. A felszerelést örökölted és már használod 12 éve, összesen majdnem 40 éves a felszerelés. Fel akarod újítani. A régi berendezések leszerelése 2 embernek összesen 14 órájába kerül 50 frankos órabérrel, elszállítása összesen 4000.- frank, a berendezés átadása mint különleges hulladék 12’000.- frank, az új berendezés ára 72’000.- frank, felszerelése . . . , stb. A gazda saját tőkéje 32’000.- frank. Pályázaton kaphat vissza nem térítendő támogatást 20’000.- frankot.
Kiszámítandó:
1. Mennyi kölcsönt kell felvegyen?
2. Mennyi lesz a havi visszatérítendő összeg, ha a kölcsönt 120 hónapra veszi fel?
3. Ha a kölcsönt 5%-os kamatra vette fel, akkor mennyi a havi kamat, ha a kölcsönt a futamidő végén egy összegben fizeti vissza?
En magam meglepődtem, hogy ilyen komplex projekt szerű feladatot kaptak a kisdiákok. Fiam segítségemet kérte és irányításommal több estén át készítette el a projektet. Aztán még érdekesebb az volt, hogy a feladatot fóliákra kellett írni és felvetítve az órán bemutatni a többieknek. Minden diák más feladatot kapott, így a bemutatási óra nem volt unalmas.
A tanító bácsi feladata, hogy a gyerekeket elvigye üzemekbe. Erre a célra vannak a show-sajtüzemek, show-nyomdák, stb., amelyeket a gyerekek meglátogathatnak és a technológiai folyamatokat végignézhetik. Ugyanis már hatodik osztály után kezdődik a gyerekek szétválogatása:
->gimnázium alsó fokozata
->szekundár iskola (innen lehet felvételizni a gimnázium felső fokozatába plusz latin vizsgából; a latin kötelező már az alsó fokozaton plusz egy idegen nyelv; fiam spanyolt tanult). A szekundár iskola után olyan 3 éves iskolákba lehet menni, ahonnan irodai alkalmazott lehetsz: kereskedelmi iskolák, személyzeti adminisztráció, könyvelés, igazgatósági asszisztens (ez nem egyszerű titkárnő, ilyen szakma nincs is), hotel és turizmus menedzsment, stb.
->reál iskola, ahonnan 2 év után választhatnak az inas iskolák (Lehre; tudatosan nem szakiskolának írtam, mert Svájcban a kézműves szakmáknak nagy becsületük van; inasnak lenni büszkeség!) közül. Innen lehet menni pl. az öregek gondozását tanító iskolákba is.
A magyar nemzettudat pusztítása az iskolákban és a végzettek gyenge magyarságtudata kiemelt nemzetbiztonsági kockázat!!!

Kiegészítés Molnár Ferenc-hez:
A katonasághoz is szoktatják a gyerekeket. Így nemzeti ünnep a Knabenschiessen, magyarul fiú-lövészet, de lányok is részt vesznek, és emlékeznek arra, hogy Tell Vilmos a fia fején az almát keresztül lőtte. A lövészet versenyszerűen folyik katonai fegyverrel, éles töltényekkel. Vannak évek, amikor lányok nyernek és nem fiuk. A fiam ezen kívül a katonai barka klub tagja volt és 14 évesen országos első helyet nyert, nagyon gyors folyón való át kelésben, mint kormányos. Ezek olyan nagy méretű bárkák, melyeken vagy a sereget kell átszállítani, vagy gyors-hidak (magyarul is pontonok?) építésénél vetik be őket, stb. Svájcban a svájci hagyományos katonai nevelés folyik. A felpuhítás itt is folyik. A hadsereget leépítették 360’000-röl 120’000-re és a karrierben már nem annyira fontos, hogy milyen katonai rangod van! A milic rendszerben elérhetted az ezredesi rangot is. Közvetlen főnököm a Zürichi Műszaki Egyetemen, amikor én doktoráltam éppen járt a vezérkari kurzusokra és gyakorlati meg elméleti vizsgák sorozatát kellett letennie. Kb. 2 havonta 3 hétre bevonult és ez éveken keresztül, hogy megkaphassa a tüzér őrnagyi rangot. Az intézet egyik professzora ezredes volt.
Magyarországon tudatosan kerülik a nemzeti érzésekre való nevelést, mivel ennek ellentéte a rejtett stratégiai cél: a magyarságtudat teljes  kipusztítása! A magyar hadsereg leépítésénél első sorban erős nemzettudattal rendelkező tiszteket építették le. (A magyar katonai elhárítás egyik ezredesétől származott az információm!!!) A jelenlegi kis létszámú magyar hadsereg tisztjeinek gyenge magyarságtudata kiemelt nemzetbiztonsági kockázat!!!
Szerkesztette: Dr. Ing. Sebestyén – Teleki István
Nemzeti InternetFigyelő (NIF)
Ez is érdekelheti:  Sacks: egyre valószínűbb, hogy Ukrajna áll a terrortámadás mögött

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük