KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Gyurcsányék nagyon dühösek

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!
Gyurcsány és Molnár

Egy mini gyűjtőpártot hozott létre Gyurcsány Ferenc, amelybe szinte mindenkit tárt karokkal várnak. Nem meglepő módon a volt kormányfő lett a formáció elnöke is. Kiderült az is: az új párt nagyon demokratikus lesz.

Gyurcsány Ferenc egy mini gyűjtőpártot hozott létre – kommentálta a volt miniszterelnök vasárnapi akcióját Kiszelly Zoltán politológus. Mint ismert: a Demokrata Párt tagjai döntöttek a szervezet átnevezéséről és alapszabályának megváltoztatásáról, valamint arról is, hogy a jövőben a Demokratikus Koalíció nevet viselő párt elnöke Gyurcsány Ferenc legyen. A volt kormányfő kap maga mellé négy alelnököt is: Bauer Tamás közgazdász, Debreczeni József közíró, Molnár Csaba volt kancelláriaminiszter és Niedermüller Péter etnográfus sorakozik fel Gyurcsány mellett. Kiszelly szerint a vezető pozíciókba kerülők névsorának komoly jelentősége van. Bauer a volt SZDSZ-eseket, Debreczeni az egykori MDF-eseket mobilizálhatja, míg Vitányi Iván tiszteletbeli elnök a balliberális értelmiségre lehet hatással. A politológus szerint összességében a vezetők névsorának az az üzenete: ebben a pártban mindenkinek helye van…

Gyurcsány még október 22-én – platformjának egyéves születésnapján – jelentette be, hogy távoznak az MSZP-ből, és Demokratikus Koalíció néven új, nyugatos, polgári balközép pártot alakítanak. Picivel később Mesterházy Attila MSZP-frakcióvezető sok sikert kívánt Gyurcsányéknak. Plusz nézete szerint erősebbé vált a szocialista párt azzal, hogy lezárult egy vitás korszak.  A szocik ugyan szerették volna elkerülni a testvérháborút – maga a Gyurcsány Ferenc is arról beszélt, hogy vigyázniuk kell egymásra –, a válás mégsem ment olyan pihe-puhán, mint ahogy a felek remélték. Szanyi Tibor egyenesen „sík idiótákról” beszélt.

Tomboló demokrácia

Gyurcsány szerint a Demokratikus Koalíció az ország legdemokratikusabb pártja lesz, vezetőit a kongresszuson a tagok összessége választhatja meg, az elnök jogköre pedig csak annyiban nagyobb a tizenkét tagú elnökségben résztvevőknél, hogy összehívja és vezeti az üléseket. Molnár Csaba alelnök a párt felépítéséről szólva azt emelte ki, hogy nincsenek közvetítő testületek, a legfontosabb döntéseket a kongresszus hozhatja meg az összes párttag részvételével, akkor is, „ha majd tízezren lesznek”. Az új pártba eddig több mint 3800-an kérték felvételüket, a kérelmek elbírálásáról az elnökség dönt – mondta Gyurcsány Ferenc, kiemelve, hogy vasárnap a pártalakítás első szakasza lezárult, most az építkezés következik. Elmondta: várakozásuk szerint a jövő év végére a választókerületek 90 százalékában a Demokratikus Koalíciónak lesz szervezete, 2014-ben pedig akár egyedül, akár másokkal, képviselőjelölteket állít – idézte szavait a távirati iroda.

Ez is érdekelheti:  Varga Mihály: a tények világosan cáfolják a főpolgármestert

Új SZDSZ

Egy új SZDSZ-szel van dolga a közvéleménynek, az emblematikus figurák balról radikálisak, türelmetlenek, akik kis államot akarnak. Kiszelly szerint az MSZP és a Gyurcsány-párt között egyelőre nem lesz háború, ám mivel a szocialista párt várhatóan mindent megtesz majd annak érdekében, hogy szabaduljon a gyurcsányi örökségtől, később elkerülhetetlen lesz a konfliktus. Az MSZP addig lövi majd egykori miniszerelnöke új formációját annak érdekében, hogy saját magát megkülönböztesse tőlük, hogy az kénytelen lesz „visszatüzelni”.

A pártépítéshez „nem székház vagy fénymásológépek” szükségesek, hanem elsősorban az a vágy, hogy Orbán Viktor „önkényuralmi rendszere” megállítható – tudósította Gyurcsány szavait az MTI. Kiszelly szerint azonban a volt kormányfő és környezete tévedésben van. Az emberek nem politikailag, sokkal inkább gazdaságilag elégedetlenek. A bizonytalanok jelentős része is a gazdasági problémák miatt elégedetlen – tette hozzá a politológus.

Lippai Roland – MNO 

(Nemzeti InternetFigyelő)

 

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

4 thoughts on “Gyurcsányék nagyon dühösek

  1. Jászi Oszkár 1905 be nem vette komolyan a kommunizmus veszélyét, mondván „élet képtelen eszme!” Ezt a világméretű kísérlet bukása után se tudja Gyurcsány mama „Ferikéje” őt milliárdossá tette! Csak jó lehet!

  2. Ezek a „húzó” nevek maximum a söpredéket mint amilyenek saját maguk is fogják megszólítani!

  3. Az a párt, amellyel azonosulni tudnék, nem született meg.Ezek csak a meg nem csinált rendszerváltás hordalékai.Erkölcsi nullák.
    Majd, ha érdemes lesz Magyarországon élni és a munkának meglesz az azt megillető értéke, akkor talán odafigyelek valamelyikre.

  4. Tocqueville aranyköpéseiből
    Be kell látnunk, hogy az emberek érzelmei általában mindig oda húznak, ahol az erő rejlik. Meghódított országokban nem sokáig él a hazaszeretet.
    Ezeket, az embereket, kik már oly erősen függnek a központi hatalomtól, már hiába bízzák meg azzal, hogy időről időre megválasszák e hatalom képviselőit: szabad akaratuknak ez oly fontos, ám oly ritka gyakorlásában nem képes meggátolni gondolkodási, érzelmi, cselekvési képességének fokozatos elveszítését s azt, hogy lassacskán az emberi szint alá ne süllyedjenek! 952. old.
    Hozzáteszem még, hogy hamarosan már arra is képtelenek lesznek, hogy még meglevő jelentős és egyetlen előjogukat gyakorolják…
    Valóban nehéz elképzelni, hogyan is tudnának jó vezetőt választani maguknak olyan emberek, akik végképp leszoktak önmaguk irányításáról: az is teljesen hihetetlen, hogy egy szolga nép valaha is képes lenne liberális, energikus és bölcs kormányt megszavazni.
    Mai valóságunkat köszönjük meg a Szovjetuniónak, és az Ő helytartóinak, a szocialista pártnak.
    Mindig kérészéletű szörnyszülöttnek tartottam az olyan alkotmányt, amelynek az eleje köztársasági, továbbiakban viszont szélsőségesen monarchikus. A vezetők hibái, és a vezetettek ostobasága az ilyet hamarosan csődbe juttatnák, a nép, pedig ráunván képviselőire és önmagára is szabadabb intézményeket hozna létre, vagy hamarosan megtalálná az egyetlen urát, kinek lábai, elé borulhatna. 975. old.
    A központi hatalom legyen bármily felvilágosult, bármily tudós, nem képes átfogni egy nép életének összes részleteit. Azért nem képes, mert egy ilyen munka meghaladja az emberi képességet. Ha mégis megpróbálja megalkotni és működtetni az oly különböző rugalmasságú rétegeket, az vajmi tökéletlen jár, vagy kimerül a haszontalan fáradozásban.
    „Nincs Isten áldása a munkánkon” sírta el Szatmári János alsózsolcai paraszt villanyszerelő kollégám 1973-ban! A szocialista párt vezetése ennek felismerésére mikor lesz képes?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük