Göncz, a kisgazda Árpiból lett Árpád
A közvéleményben a helytelen változat terjedt el a holtakról való megszólalás kapcsán. A „Halottról vagy jót, vagy semmit” eleve pongyola fordítás latinból, ráadásul az eredeti úgy hangzik: „Halottról igazat, vagy semmit.”
Nekünk kisgazdáknak nincs okunk arra, hogy ne az igazat mondjuk.
Göncz még Árpiként a Független Kisgazdapárt oszlopos tagja volt, nem akárki mellett, hiszen a legendává magasztosult Kovács Béla titkáraként osztotta az „Isten-Haza-Család” eszmekört. A „felszabadító” szovjetek a főnökét elhurcolták, a pártját megszüntették, ő maga osztozott az üldözöttek sorsában. Ebben a minőségében érte 1956, amikor még szívvel-lélekkel küzdött az első vonalban. Halálra is ítélték, amiből hat évet töltött a kommunisták fogságában.
Ott benn valami történt.
Nem az az ember jött ki, akit bevittek. De a változás csak 1990 után derült ki. Antall Józsefnek sem volt oka kételkedni benne 1989-1990 fordulóján, s a 90-es kormányalakításkor, hiszen apja, a kisgazda vezető: idősebb Antall József révén ő mindenkit ismert a Kisgazdapárt szűkebb belső életéből. Göncz előélete számára tiszta kép volt, tetézve az 56-os helytállással.
Göncz neki négyszemközt „Árpi” volt, MDF-es vezetői körökben „az Árpád”. Amikor Tölgyessyvel az élen a liberális SZDSZ sarokba szorította a paktummal, könnyedén ment bele a köztársasági elnöki pozíció átengedésébe, hiszen úgy gondolhatta alappal: Göncz, aki neki valamikor Árpi volt, „Árpádként” is az ő embere.
Súlyosan tévedett. Göncz Árpád ugyanis nem fedte fel, hogy szívében?, lelkében?, az eszével?…váltott. Talán soha nem derül ki, hogy a meggyőződése milyen meggyőzés folytán alakult át.
Tény, hogy barátját hátba szúrta, megalázta. A taxisblokád idején betöltött szerepe Antall szemszögéből maga volt az árulás, az olasz La Stampa – nak adott nyilatkozata az ország érdekeit sértette. A médiaháborúban egyértelműen pártja érdekeit szolgálta, odáig ment, hogy a halálán lévő Antall Józsefet képes volt felszólítani az általa jónak tartott médiaszereplők kinevezésének aláírására. Egykori cellatársai kifütyülték.
A váltás 1994-ben nyugalmat hozott számára. Akkortól vált Árpi bácsivá csetlés-botlásaival, az alkalmatlanságát leplező megengedő mosolyával. Harmonikusan tudott együttműködni azoknak egykori munkatársaival, akik halálra ítélték. Kézi vezérléssel irányították, ikonjuk lett. Államfőnek a barátja tette meg, államférfi soha nem lett belőle.
Béke poraira.
http://fkgp.hu/
A mai napig hányan parádéznak a magyar politikai fertőben,hogy júdásként megvalósíthassák életük fő “művét.
m.imre,hogy csak egyet azokból az időkből.
Azok méltatják a patkányt akik hasonszőrűek,mint ő.
A Göncz Árpád lejárató kampánya lám halála után is folytatódik, a korábbihoz hasonló aljas módon. Úgy tűnik kell valami ami Smidt Pált _a mélypontot _ a nemzeti katasztrófát feledteti . Egyetlen egy bizonyíték nélkül gyalázzák Göncz Árpádot, de hát a gyalázóknak soha semmilyen bizonyítékra nincs szüksége, ha megfelelő magas helyről szólnak. Ami pedig a III/III-asok dossziéját illeti valahogy 25 év után sem akarózik kinyilni.. Vajon miért ?
Nézzük a tisztákat hát ! Akik kioktatnak hazaszeretetből, jobboldaliságból, konzervatívizmusból.. http://mandiner.hu/cikk/morvai_szdsz-es_porzse_mszp-s_multja
Ezek tények és nem kitaláltak, mint amivel Göncz Árpádot gyalázták. És akkor hol van még Bencsik András , Kerényi Imre…és a többi haszonleső ?
Honnan is ered a Patkány titulus?
H.B.