Szűcs István választ kapott az Alkotmánybíróság Hivatalától a Föld védelmében fogalmazott beadványára! A válasz legalul olvasható, változtatás nélkül közreadjuk. Olvasóink közül, akinek van ügyvéd, jogász ismerőse kérjük küldje tovább nekik ezt a cikkünket. Kérje meg őket, hogy adjanak tanácsot Szűcs István-nak. A tanácsot egyenesen neki lehet küldeni:
steven.szucs21@gmail.com
Megjegyezzük, hogy minden volt gyarmati országban -Etiópiától Indonéziáig- a földnek csak egy tulajdonosa van: az állam. Azok, akik megművelik csak bérlői lehetnek a földnek. Ez az egyedüli földreform, amivel a kérdést mindenkorra meg lehetne oldani. Úgy tűnik Magyarországnak még nincs tapasztalata felszabadult, volt gyarmatként, miként kell a földreformot végrehajtani. Ha a volt gyarmatok is ugyanígy töketlenkedtek volna a földkérdésben, akkor a földjeik még mindig holland, angol, francia, stb. tulajdonban lennének!
Következzen Szűcs István levele a NIF- szerkesztőihez:
„Köszönöm még egyszer, hogy megjelent cikként is az észrevételem.
https://internetfigyelo.wordpress.com/2016/02/02/hir-egy-beadvanyrol-a-termofoldek-megorzese-kotelessege-a-kormanynak/
Az előzőekben leírtakhoz képest annyi változott, hogy az alkotmánybíróság közölte, „alapvetően a bírói döntések, illetve a jogszabályok Alaptörvénnyel való összhangját vizsgálja.” ,szó szerint idézem: “Tájékoztatom,hogy az Alkotmánybíróság nem vizsgálja felül az állam gazdálkodásának,illetve az állam által kötött szerződések törvényességét.” Nem úgy fogalmaz, hogy NEM VIZSGÁLHATJA felül, hanem egyszerűen csak nem vizsgálja. Mit tehetek?
Idézem: “Felhívom figyelmét, hogy az alapvető jogok biztosához intézett indítványával kezdeményezheti, hogy az alapvető jogok biztosa forduljon az Alkotmánybírósághoz a jogszabály alkotmányellenességének utólagos megállapítása iránt. (Alapvető Jogok Biztosának Hivatala, 1387 Budapest Pf.40.)” Az én véleményem, hogy ez nem utólagos vizsgálatot igényel, hanem ennek a földárverésekkel kapcsolatos törvényeknek egyáltalán jogerőre emelkedni sem lett volna szabad. Ez az eset nem utólagos vizsgálatot igényel, hanem felelősségre vonást egyrészt az alaptörvénysértések miatt, másrészt az alkotmánybíróság irányából, amiért nem végezte el a dolgát, illetve feljelentéseket szintén az alaptörvény sértesek miatt! Ahogy azt sokszor hallhattuk már, a törvény nem ismerete nem mentesíti sem a vásárlókat, sem az eladókat a felelősség alól! Mivel a törvényeket a parlament fogadja el, a törvényre igennel szavazóktól vonják meg a mentelmi jogot, hogy a bíróságokon fel tudjunk lépni velük szemben, ha hivatalból nem tudják megoldani. Az események felpörgetése érdekében kérést intéztem a “Tenni Akarók Országos Szövetsége” nevében Vona Gáborhoz és a Jobbik Magyarországért Mozgalomhoz a Facebook oldalukon az egyik posztjuk alatti kommentben, hogy legyenek szívesek 25%-os igennel megszavaztatni a parlamentben. Ebben az alkotmánybíróság kénytelen lenne kivizsgálni az esetet! Ahhoz képest, hogy az ellenzéket képviselik semmilyen reakció nincs a részükről azóta sem! A Tenni Akarók Országos Szövetségéről annyit érdemes tudni: 2015 tavaszán alapítottuk meg, annak érdekében, hogy békés és törvényes keretek között fel tudjunk lépni azzal a helyzettel szemben ami Magyarországot a nyomorba dönti. Az alapítók között egyaránt vannak a mai napig is Magyarországon élő jelenleg civil emberek, illetve a gazdasági okok miatt elvándorolni kényszerültek. Tudjátok, a “kalandvágyók”. Elkezdtük összefogni a teljes magyarországi lakosságot és a kivándoroltakat, támogatni a kisebb civil összefogásokat, hogy közös erővel rendbe tehessük az országot! A teljes történet, a válasz a miértekre és hogyanokra, elég hosszú lenne, talán egy másik posztban ha érdekesnek találjátok. Nem rivalizálunk senkivel, nem versenyzünk egyik párttal sem, a célunk, hogy visszaszorítsuk a korrupciót minél hamarabb, mint ahogy az ebben az esetben is látszik, ha van gyorsabb lehetőség, akkor próbálunk együtt dolgozni másokkal. Bárkinek akinek elege van a mostani rendszerből, nyugodtan csatlakozhat, szívesen látjuk! Esetleg támogathat amennyiben egyetért velünk, de szeretne a háttérben maradni. A levél előzményében megtalálhatjátok az eredeti választ az alkotmánybíróságtól.
További szép napot, jó éjszakát!
Üdvözlettel: Szűcs István”
Begin forwarded message:
Subject: Az Alkotmánybíróság Hivatalának válasza
Date: 1 February 2016 at 14:54:52 GMT
To:
Iktatószám:XX-1/00177-1/2016
Tisztelt Uram!
Elektronikus úton érkezett beadványára válaszolva az alábbiakról tájékoztatom.
Tájékoztatom, hogy az Alkotmánybíróság az Alaptörvény, valamint az Alkotmánybíróságról szóló 2011. évi CLI. törvény (a továbbiakban: Abtv.) szerint alapvetően a bírói döntések, illetve a jogszabályok Alaptörvénnyel való összhangját vizsgálja.
Beadványában azt kéri az Alkotmánybíróságtól, hogy az Alkotmánybíróság vizsgálja meg, hogy az állami tulajdonú földek eladása, illetve az azokra adott megbízás törvénybe, illetve Alaptörvénybe ütköznek-e. Tájékoztatom, hogy az Alkotmánybíróság nem vizsgálja felül az állam gazdálkodásának, illetve az állam által kötött szerződések törvényességét.
Amennyiben az állami földértékesítésre vonatkozó jogszabályok
alaptörvény-ellenességének vizsgálatát kezdeményezné, tájékoztatom, hogy az Alaptörvény 24. cikk (2) bekezdés e) pontja értelmében az Alkotmánybíróság a jogszabályok Alaptörvénnyel való összhangját (alaptörvény-ellenességét) utólagos normakontroll eljárás keretében a Kormány, az országgyűlési képviselők egynegyede, a Kúria elnöke, a legfőbb ügyész vagy az alapvető jogok biztosa által előterjesztett indítvány alapján vizsgálja felül.
A hatályos jogszabályok értelmében tehát nincs lehetőség beadványa alapján érdemi alkotmánybírósági eljárás megindítására.
Mindazonáltal tájékoztatom, hogy az Alkotmánybíróság – alkotmányjogi panasz keretében – felülvizsgálhatja az egyedi ügyben alkalmazott jogszabálynak az Alaptörvénnyel való összhangját. Az Alkotmánybíróságról szóló 2011. évi CLI. törvény (a továbbiakban: Abtv.) 26. § (1) bekezdése alapján alkotmányjogi panasz benyújtására akkor van lehetőség, ha az
indítványozónak az ügyében folytatott bírósági eljárásban
alaptörvény-ellenes jogszabály alkalmazása folytán sérült az Alaptörvényben biztosított joga, és jogorvoslati lehetőségeit már kimerítette, vagy jogorvoslati lehetőség nincs számára biztosítva.
Az Alkotmánybíróság eljárása az Abtv. 26. § (2) bekezdése alapján kivételesen akkor is kezdeményezhető, ha az alaptörvény-ellenes jogszabály rendelkezésének alkalmazása vagy hatályosulása folytán közvetlenül, bírói döntés nélkül következett be a jogsérelem, és nincs a jogsérelem orvoslására szolgáló jogorvoslati eljárás, vagy a jogorvoslati lehetőségeit az indítványozó már kimerítette. Az alkotmányjogi panaszt a sérelmezett döntés kézbesítését követő hatvan, illetve az alaptörvény-ellenes jogszabály hatálybalépésétől számított száznyolcvan napon belül lehet benyújtani.
Fentiekre tekintettel tájékoztatom, hogy amennyiben a jogszabály alkalmazása vagy hatályosulása folytán Alaptörvényben biztosított joga sérült, és egyéb jogorvoslati lehetősége nincs, a törvényben meghatározott feltételek teljesülése esetén – alkotmányjogi panasz indítványt terjeszthet elő.
Felhívom figyelmét, hogy az alapvető jogok biztosához intézett
indítványával kezdeményezheti, hogy az alapvető jogok biztosa forduljon az Alkotmánybírósághoz a jogszabály alkotmányellenességének utólagos megállapítása iránt. (Alapvető Jogok Biztosának Hivatala, 1387 Budapest Pf.
40.).
Kérem tájékoztatásom szíves tudomásulvételét.
Üdvözlettel:
Bitskey Botond Dr.
főtitkár
(Embedded image moved to file: pic05094.jpg)
1015 Budapest, Donáti u. 35-45.
1535 Budapest, Pf. 773
…………………………………..
Tel: +36 1 488 3220
Fax: +36 1 488 3229
Nemzeti InternetFigyelő (NIF)
Mementó 2006 emlékmű
Tisztelt Olvasók! A portál működtetéséhez nagyon nagy szükségünk van az Önök támogatására.
Kérjük Önöket, hogy a
DONATE
gombra kattintva segítsék anyagi hozzájárulásukkal működésünket!
A portál valóban független, anyagi támogatást semmilyen szervezettől, vagy politikai erőtől nem kapunk, ezért a legkisebb támogatásnak is örülünk.
Nagyon köszönjük!
Petíció az emlékmű megvalósításáért!
Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg.
Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.
Mindenesetre az egy pozitív dolog, hogy válaszoltak egy nem párt, vagy szervezet nevében benyújtott felvetésre.
A megoldás szerintem is az, hogy utólagos felülvizsgálatot kell kérni. A parlamenti törvényalkotás nagyüzemében sajnos az is alapértelmezett, hogy, amennyiben az államelnök nem kér normakontrollt, akkor a törvény hatályba lép. A parlamenti pártok ebben az esetben az ismertetett százalék elérésével kérhetik az utólagos kontrollt.
Lehet, hogy Dr. ifj. Lomnici Zoltán tudna tanácsot adni az ilyen alkotmányjogi kérdésben, vagy az alkotmány eme passzusának értelmezésében.
A termőföldnek szerintem is állami kézben kéne lennie, és a hasznosítását, átlátható törvényekkel biztosítva, a bérbeadásával kellene megoldani.
Persze az ember, mint olyan soha nem lesz 100% -ban tisztességes, ilyen a természete, a politikusok viszont. . . nem hiszem hogy lett volna, és lészen-é valaha is hótisztaságú lélek közöttük.
A Magyar Főld eladásárol hozott parlameni szavazásárol.Személyre szólóan kellene nyilvántartást vezetni.a képviselőkről. Hogy ki szavazott igennel és ki nemmel. Igy ha bukik ez a hazaáruló hulladék kormány.Lehessen minden személyt felelöségel tetemre hivni és felelösségre vonni,Mivel a képviselőket a nép választja.Csupán a Párthüségre való hivatkozásra ki kellene szürni azokat a képviselőket a parlamentből akik tudják ugyan hogy a törvény javaslat már induláskor,nép és nemzetellenes.de a párthüségre hivatkozva,megszavaz olyan törvényeket amik nem a haza javát hanem éppen ellenkezőleg a hazája ellen irányulnak. Ezeket a szeméjeket névre szolóan kell regisztrálni, és felelösségre vonni.,Sujos kártéritésre kötelezni.Azt a Parlamenti káoszt és bevett szokásokat melyek,a nemzetállamiságunkat veszéjeztetik meg kell szüntetni, Személyre szólóan kell minden parlamenti képviselőnek válalni a felelöséget,a döntései felett..Ki kell végre rugni a kettös állampolgárságu képviselőket. Döntse el vagy Magyar-vagy más. Ha más,képviselje a másásgát a választott népe nevében.Ha cigány és nem érzi Magyarnak magát, Semmi baj vonuljon el és képviselje a cigányok országában a népének érdekeit. Világossá és érthetővé kellene tenni, végre.Ki -hova tartozik.orbánnak is tudnia kellene végre,vagy cigány -vagy Magyar.,vagy zsidó vagy magyar..Kinek az érdekeit képviseli.Mikor az EU-kapuit a Nyugateurópai,és a keleteurópai országok,döngetik,mert a nemzetük felszámolásával elvesztik az identitásukat,és mindenüket a földjeiket, vizüket,értékeiket..Végre dönsék el hogy ki kihez akar tarozni.,és a töbségre ne tudja ráeröszakolni,a külön kiváltságait.a kissebség..mivel Ilyen nincs..Mielőtt kötözködni akarna valaki velem a pillanatnyi Magyarország határain belüli dolgokrol beszélek.Az elszakitott Magyar.testvéreink értelemszerüen a Magyra Szent Korona,országunknak az állampolgárai. Trianon ide vagy oda.Ezt a szégyent Viselje EURÓPA:A határok nyitottak, aki A Magyarságájhoz ragaszkodik,ő a mi nemzetünk fia.. Aki nem menjen ,még van ideje,vigye magával a pereputtyát mig nem késő. MMM.
T.Miki MM!
Azt kell alkotmányban rögzíteni,hogy az európai államok vezetői csak az adott nemzet tagjai közül választhatók és akkor nem tudnak a cionista-bérencek – merkelangéla,kamerondávid,hollandferenc stb – nemzetellenes intézkedéseket hozni.
A kisebbségeknek CSAK KISEBBSÉGI JOGOK JÁRNAK nem pedig országvezetés – akinek ilyen ambíciói vannak az menjen a fajtársai közé vezetőnek.
H.B.
„A keresztény Európában egyetlen idegenszerű elem van és az a zsidóság. Alig szabadultak meg az európai népek az izlám hatalmától, most ismét a zsidó nép az, amely lázas izgatottsággal és ernyedetlen tevékenységgel azon merész tervet erőlködik megvalósítani, hogy az európai népek felett az uralmat megszerezze és azokat rabigába hajtsa.’ “ (7)
A Jobbik megmondta, annak idejen is: Hazaarulok, akik aruljak, elaruljak a Magyar Haza Foldjet es elaruljak a Nemzetet ! Egyszeru, vilagos es egyertelmu ! Remelem a birkak is ertik, akik szavaznak ! Mert ha nem, Ok is reszesei a Hazaarulasnak, HAZAARULOK !
„nézzenek körül ! Ami ma, Magyarországon van,vagy történik,azt mind, tiszteletet nem érdemlő képviselők szavazták meg,hozták létre,vagy tüntették el. Ha alkalomadtán valamit is „sikerül esetleg normálisan megszavazni,az biztos,hogy a véletlen műve, vagy egy újabb,de nagyobb akcióról a figyelem elterelése. Miért várnak igazságot,tisztességet azoktól,akik a maguk tönkretételére esküdtek fel, gazdáiknak. Ne várjanak tőlük semmi nemű könyörületet,méltányosságot,ők nem Önökért „ténykednek. Sajnos,de így van!
jókat írtatok, így csak amit már leírtam ide idézem:
magom:
„…szevasztok!
Szabálysértést, súlyosabb esetben bűncselekményt nem csak tevéssel, de mulasztással is el lehet követni! Emlékezz például súlyos büntetéssel fenyeget ha tudomásodra jut és nem jelented!
Vagy veszély estén emberölés esetén nem teszel meg mindent, hogy megakadályozzad! Nem teszel feljelentést ha az állam ellen erőszakos készülődés tevékenységre bukkantál – és stb. sorolhatnám!
Bizony bűncselekményt követtek el – még pedig mulasztásos bűncselekményt a témára utalva!
Én ezen már túlestem, az én ügyeimet is ezzel a mulasztással hajtották, végre – a bíróság meg elutasított! meg stb.
Mit lehet tenni:
Az biztos, mint régen is írtam, hogy felakasztottan hiába könyörögsz a hóhérodnak, hogy vágjon le, mert az parancsot teljesít!
Ma O.V. szánalmas volt a tv-ben – mondja:”….mint szülőkén azt kívánja, hogy a pedagógusok…” stb. hazugság hamisság – egyszerűen kiröhögtem – akkor amikor megszavazták többségben a fizetésüket – nem apellált a tv-ben, hogyan kell csinálni – most miért teszi ki magát nevetség tárgyává: Na miért?
Szóval és befejezve a megoldás: Horn Gábor félén – menjetek ti a bús picsába…” és Posta Imrésen vasat nekik demokratikusan!
És mi spartakuszosan: imádkozz, ha nem tudsz megváltozni a népharagjával ne találkozz…”
id. Kiss László A REMETE
2016, FEBRUÁR, 5-ÉN. 10:00 ÓRAKOR ÍROM!
UTÓÍRAT:
„…
Milyen esetben van feljelentési kötelezettségünk?
„Bűncselekmény miatt bárki tehet feljelentést; a feljelentés kötelező azokban az esetekben, amelyekben a feljelentés elmulasztása bűncselekmény. Minden hatóság és hivatalos személy köteles a hivatali hatáskörében tudomására jutott bűncselekményt – ha az elkövető ismert, annak megjelölésével – feljelenteni.” (Büntető eljárási törvény 122. §)
A Büntető Törvénykönyv csak a súlyos államellenes bűncselekmények esetében ír elő feljelentési kötelezettséget, ilyenek az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása, az alkotmányos rend elleni szervezkedés, lázadás, rombolás, hazaárulás, hűtlenség, ellenség támogatása, kémkedés (Btk.150.§). Más bűncselekmények esetében nincs feljelentési kötelezettség, a hatóság értesítését az állampolgár belátására bízzák. Ha valaki nem tesz feljelentést, az természetesen nem minősül bűnpártolásnak sem.
A hatóságok és a hivatalos személyek kötelesek feljelentést tenni, ha bármilyen bűncselekmény elkövetéséről tudomást szereznek. Azonban az iskolaigazgató, a pedagógus, a szülő nem hivatalos személy, az iskola nem hatóság….”
INNEN:
http://drogstoponline.hu/jogi-tanacsok