KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Fogy a levegő Zuckerberg körül

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Vallomást kell tennie a szenátus előtt Mark Zuckerbergnek az Instagram tinikre gyakorolt hatásáról, de már az ajtón kopog a következő botrány is.

Tovább árad a Facebook körüli botránycunami, ami még szeptemberben robbant ki a The Wall Street Journal oknyomozó cikksorozatával. A Frances Haugen nevű egykori alkalmazott által kiszivárogtatott dokumentumokra épülő írások leleplezték, hogy a Facebooknak tudomása volt róla, de eltitkolta az Instagram tinédzserekre gyakorolt káros mentális hatásait, valamint az erőszak és a gyűlöletbeszéd leküzdése ellen sem tett őszinte erőfeszítéseket.

A botrányt kirobbantó cikksorozatot közlő WSJ többször is rámutatott, hogy a Facebook eddig egyetlen alkalommal sem cáfolta az írások tényszerű állításait, s hogy a felháborodás hatására hivatalosan is elérhetővé tett belsős jelentés erősen hiányos volt a lap által feldolgozott anyaghoz képest.

Az Instagram tevékenységét már a cikkek előtt is nagyító alatt vizsgálta a szenátus kereskedelmi bizottsága, mivel a közösségi oldal tavasszal bejelentette, hogy külön gyerekeknek szánt alkalmazást fejleszt. Az azóta a gyűlöletbeszéd elleni harc kérdésére is átterjedt botrány miatt ettől ugyan – ideiglenesen – elállt a vállalat, most viszont további meghallgatások következnek.

És ha ez nem lenne elég, máris itt az újabb gyomros a Zuckerberg birodalomnak.

Ugyanis előlépett egy másik korábbi dolgozó, aki az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeleténél nyújtott be hivatalos panaszt. A panaszos szerint a vállalat félrevezette a befektetőit a platformjain tapasztalható veszélyes viselkedést és bűncselekményeket illetően, beleértve az Instagramot, a WhatsAppot és a Messengert is.

A beadvány megemlít egy beszélgetést, amit az egykori alkalmazott a Facebook egyik vezető kommunikációs szakemberével folytatott még abban az időben, amikor 2016-os amerikai elnökválasztás Oroszország általi manipulációja miatt kellett felelnie a cégnek. Az említett vezető állítólag úgy fogalmazott, hogy a vizsgálat csak egy apró kellemetlenség lesz, a vállalat remekül elvan, mert a “pincében nyomják a pénzt”.

Ez is érdekelheti:  Orbán Viktor: Magyarország soha nem fog engedni a migrációs őrületnek

Az újabb szivárogtató az aktuális botrányt kirobbantó Frances Haugenhez hasonlóan szintén tagja volt a Facebook “Integrity Team” nevű csapatának, amely kifejezetten az olyan problémákkal foglalkozik, mint az álhírek, a választási manipuláció, vagy a gyűlöletbeszéd. Állítása szerint a vállalat “rutinszerűen aláásta” a problémák megoldására tett erőfeszítéseket, mivel tartott a felhasználói bázis növekedésének megtorpanásától és az akkori elnök Donald Trump haragjától.

A beadvány másik fajsúlyos vádja, hogy egyes kiemelt felhasználóknak és politikusoknak a platform szándékosan elnézte a szabályok megsértését. A panaszos név szerint említi Mark Zuckerberget és az operatív igazgató Sherly Sandberget, akik szándékosan elhallgatták ezt a befektetők elől.

Forrás: tech.blogstar.hu / karpat.in.ua

Kapcsolódó:

Kapcsolódó:

A Facebook és platformjai ártanak a gyerekeknek, és elősegítik a társadalom polarizációját

Letiltotta Gaudi-Nagy Tamás oldalát a Facebook

Facebook-diktatúra – Mintegy 90 százalékkal csökkent a magyar kormány közösségi oldalain az elérések száma

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük