KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Féljenek-e a felvidéki és más elszakított magyarok? Amit jogainkról minden magyarnak tudni kell!

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Mitől és miért félnek az elszakított területeken (számos településen ma is többségben élő) magyar emberek? Tisztában vannak-e jogaikkal? Mit kellene tenni jogaik védelmében az „anyaországnak” s saját közösségeiknek? Morvai Krisztina és a Nemzeti Jogvédő Szolgálat delegációja 2016 telén Felvidéken járt, előtte Erdélybe látogattak.

A tapasztalatokat összegző előadások közül a dunaszerdahelyi fórumon elhangozott tekinthető meg ezen a felvételen. Örömhír, hogy a jogvédők felhívására felvidéki aktivisták máris megkezdték a jogszabályokban rögzített nyelvi jogok településről településre történő követelését, a vonatkozó törvényhelyekre utaló beadványok formájában.

Nemzeti InternetFigyelő (NIF)

Ez is érdekelheti:  Bayer Zsolt: A takonygerincű

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

One thought on “Féljenek-e a felvidéki és más elszakított magyarok? Amit jogainkról minden magyarnak tudni kell!

  1. már kezd megavulni , kellene még jónéhány olyan képviselotök, mint a mi (a Tiétek !) Krisztinánk !!!

    az egész magyar politikumot átjárja és mint valami irányító elvükként irányítja az, hogy ; „mit is lehet ?”; vagy hogy hol is van az ellenfeleik türelmi határa velük szemben ?” …

    na ez a kiinduló állásuk .. és ez alapján kezdenek is valamit mondani, tenni. Tehát a vitában, a tárgyalásokban ez az o határuk (a felso !!) és
    ilyenkor, ha az ellenfél akadékoskodik, akkor még ebbol is leadnak …

    nem azt mondom, hogy nem szükséges ismerni azt, hogy ellenfeleink meddíg képesek valamit is elfogadni. Azt jó tudni. Viszont azt tudatni kell ezen ellenfelekkel, hogy hol van a magyar politikum alsó határa …

    egy példával ; az oktatás anyanyelven-történo használatát reklamálja Mo (a csonka), az ún. HK-i magyar közösségek … és mivel észreveszik azt, hogy az oláhok, a tótok, a szerbek a felsofokú, az egyetemi oktatást nem akarják megadni …, hát nem is kérik, követelik többé …

    egy kétoldalú egyezkedéseknél normálisan a két fél a ‘magáét’ mondja és nem azt, amit az ellenfél elvár tole !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    na ez az ami borzasztóan hiányzik a magyar nemzetközi politikában, a
    diplomáciában. Ezek csak egyet tudnak mondani ; meddíg mehetünk, meddíg szabad ?
    így nem lehet semmit, ill. alig valamit is elérniük ….

    szeretettel, L

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük