KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Bírók sorozatos lemondása miatt megrekedt a Tóásó ügy Bolíviában

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Két hónappal a felfüggesztett Cochabambai-i vádemelési  tárgyalás után továbbra sincs előrelépés a Tóásó ügyben. Az eljárás a jogi következetlenségek és Marcelo Sosa ügyész lemondása-visszahelyezése majd a bírok sorozatos lemondása miatt megrekedt.

Sosa ügyész kedden tartott sajtónyilatkozatában a La Paz-i bíróságot és az igazságszolgáltatást teszi felelőssé az ügy stagnálása miatt. Két hónap alatt négy bírót jelöltek ki az ügy folytatására, akik sorozatban határolódtak el a vádemelési tárgyalás megtartásától és az ügybe való beavatkozástól. Sarmiento bíró, aki Cochabambaban elégtelennek és megalapozatlannak találta a vádiratot, az új vádirat értékelésében és a tárgyalás megtartásában nem kíván részt venni, így ő szintén a lemondott bírók között található.

Jessica Echeverria republikánus képviselőnő tegnapi sajtótájékoztatóján arról számolt be, hogy az ügy folytatását az bénítja meg, hogy továbbra sincs jogilag releváns bizonyíték a 39 gyanúsított ellen, és a tárgyalásra azért nem tud sor kerülni, mert nem létezik terrorista ügy.
Több ellenzéki képviselő kérte a letartoztatottak szabadlábra helyezését, ezzel párhuzamosan több mint tíz előzetesben lévő személy, köztük Tóásó Előd is, ismételten benyújtották a bíróságra a szabadlábra helyezési kérelmüket.

Gary Prado ügyvéd a késedelmet egyértelműen újabb politikai játszmának tartja, amivel tovább sértik a letartoztatottak tisztességes és gyors eljáráshoz való jogukat. Mint ismeretes Tóásó Elődöt 26 hónapja tartják előzetes letartoztatásban, úgy hogy a bolíviai eljárási jog 18 hónapban maximálja az előzetes letartoztatás idejét, vádemelés  nélkül.
Az ügy 2009 április 16-án kezdődött Santa Cruzban, ahol a kommandósok kivégeztek három embert, a bolíviai-magyar állampolgárságú Eduardo Rózsa Florest,  Magyarósi Árpádot és az ír Michael Martin Dwyert. Kezdetben elnökgyilkossággal, majd terrorizmussal vádolta a 39 gyanúsítottat és három kivégzett társukat a bolíviai kormány, napjainkban már csak szeparatista-terrorista ügyként emlegetik.

Az ügyben több menekült személy időközben politikai menekültjogot kapott Brazíliában, Paraguayban és az Egyesült Államokban.
2009 október 25-én napvilágra került egy videó, amin a Las Americas szállodai akció néhány részlete  volt látható, amint a rendőrök berendezik a helyszínt, fegyvereket hordanak hátizsákban a szobákba. A felvételen feltűnik a pucér, bekötözött fejű, összevert Tóásó Előd és egy kockás inges személy, akit később Marió Tadic Rózsa Flores Eduardóként azonosított, megdöntve ezzel a tűzharcban elhunyt terrorista elméletet. A videó kapcsán a mai napig nem indult eljárás, a bolíviai kormány nem volt hajlandó a videó és a rendőrségi jelentés közötti tárgybeli eltéréseket tisztázni.

Ez is érdekelheti:  Ezt gondolja a kapcsolati erőszak szakértője Varga Judit megdöbbentő bejegyzéséről

2010 május 4-én a koronatanú Ignacio Villa Vargas és Ali Nunez del Prado nemzetbiztonsági parancsnok 31500 dolláros alkujáról kerül ki egy videó, megsemmisítő csapást mérve a terrorizmus bizonyítékára. Iganacio Villa Vargas tanúvallomása volt a bizonyíték a Julio Terezas kardinális rezidenciája elleni robbantásos merényletre.
2011 május 11-én megkezdődött a vádemelési tárgyalás, ami öt nap után zárult vádemelés nélkül. A bíró visszaadta a vádiratot a benne szereplő pontatlanságok és a jogi relevanciák hiánya miatt. Ilyenek voltak a sorozatos eljárási szabálytalanságok, bírói végzés hiánya, bizonyítékok hiánya, megsemmisítése.
Az eljárás azóta is függőben van, a nemzetközi szervezetek hallgatnak, Tóásó Előd és társai pedig teljes jogtalanságban és embertelen körülmények között várják, hogy valaki, valamikor szót emeljen értük.
Tóásó Edit ( Cambio, El Dia alapján )

http://toasoelod.blogspot.com/

Nemzeti InternetFigyelő

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

0 thoughts on “Bírók sorozatos lemondása miatt megrekedt a Tóásó ügy Bolíviában

  1. Ha lenne hazánk, akkor Tóásó kiszabadítása a Külügyminisztériumon keresztül már rég megoldódott volna! de nincs sem hazánk, sem Külügyminisztériumunk!
    Ezért van arra szükség, hogy mi -magyarok- többet tegyünk Előd kiszabadítása ügyében!
    Küldjetek neki könyveket, újságokat, írjatok neki pár kedves, bíztató szót!

  2. Ez a Tóásó és a Budaházy ügy kísértetiesen hasonlít. Mind két helyen nagy erőkkel akarják bizonyítani azt, ami nem történt meg.
    Mind két kormány nagy erőfeszítéseket tesz azért, hogy ártatlan embereket elítéljenek koholt vádak alapján.
    Mind két kormány már annyi jogtiprást, gaztettet hajtott végre igazuk bizonygatása közben, hogy már komoly egzisztencia károsodás nélkül nem tudnak kihátrálni az ügyből.
    De azért van különbség is a két ügy közt.
    Bolíviában még vannak becsületes bírók, ott inkább lemondanak mint, hogy koncepciós ítélettett hozzanak.
    Ott vannak, és itt?
    A Budaházy ügy kapcsán megítélheti mindenki.
    És sajnos igaza van Futuristnak:
    „Ha lenne hazánk, akkor Tóásó kiszabadítása a Külügyminisztériumon keresztül már rég megoldódott volna! de nincs sem hazánk, sem Külügyminisztériumunk!”
    Ezért csak annyit tehetünk, hogy elmondunk egy imát Tóásó Elődért és minden szenvedő MAGYAR emberért.
    Áldás és békesség………………

  3. Én csak azt nem értem hogy mi keresni valója volt ott. Minden államnak joga és kötelessége megvédeni magát! Az hogy Budaházyhoz hasonlítják erősen sántít mert Budaházy a saját népének akart segíteni, míg Tóásó esete legalábbis számomra nem egyértelmű. Azt kell hogy mondjam hogy a magyar állam példát vehetne Bolíviától aki megvédi az országot az idegenektől nem úgy mint hazánk a zsidóktól!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük