KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

Az elszámoltatás választási fogás volt

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Gaudi-Nagy TamásAz Országgyűlés Alkotmányügyi, igazságügyi és ügyrendi bizottságának december 9-i ülésén döntöttek a bizottság tagjai Gaudi-Nagy Tamás képviselői önálló indítványának tárgysorozatba-vételéről. Erről kérdeztük a Jobbik-frakció jogvédő képviselőjét.

Képviselő úr, röviden ismertetné, hogy mely törvényt kívánta módosítani, és mi volt a javaslatának a lényege?

A büntető törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény módosításával kapcsolatban adtam be egy törvényjavaslatot (bővebben itt: T/13004. – a szerk.), melynek célja az Országgyűlés tekintélyének megóvása lett volna. Itt nem arra a levezető elnöki önkényre gondolok, amit a plenáris üléseken megszokhattunk, hanem a parlamenti vizsgálóbizottságoknak kívántam jogi védelmet és eszközt adni.

Azaz?

Azaz ha és amennyiben veszi magának a bátorságot valaki, hogy nem jelenik meg egy vizsgálóbizottság ülésén, példának okáért a – hála istennek – elfogadott, amerikai lehallgatásokat kivizsgáló bizottság ülésén, akkor komoly következményekkel kell számolnia.

Ez természetes. Jelenleg nem így van?

Nem. Olyannyira nem, hogy ha jelenleg visszaír valaki egy ilyen bizottsági meghívóra, például egy sajnálkozó levélben arról tájékoztatja a  bizottságot, miszerint sajnálatos módon nem ér rá, vagy ennél kicsit megátalkodottabb hangvételben, mint Gyurcsány Ferenc és Szilvásy György írtak 2010-ben a 2006-os vizsgálóbizottsági meghívónkra, akkor azt eszköz híján kénytelenek a bizottság tagjai tudomásul venni.

Gyurcsányék azt írták, hogy nem érnek rá? 

Azt írták vissza, hogy nem tekintik legitimnek a bizottságot. Azóta is több alkalom volt, hogy nem jelentek meg meghívottak, főleg az elmúlt nyolc év feltárása kapcsán. Most legutóbb a Portik–Laborc-ügyben is szeretett volna az ez irányú bizottság, a Nemzetbiztonsági bizottság meghallgatást végezni, és Laborc Sándor azt nyilatkozta, hogy ő nem jön el.

Miért csak most tett vagy tettek kísérletet a helyzet megszüntetésére?

Már 2010-ben is előterjesztettem ezt a javaslatot az akkori Btk.-hoz, és akkor kaptam egy ígéretet Répássy és Rétvári államtitkár uraktól, hogy ugyan nem támogatják ezt a javaslatot, de tartalmilag helyesnek tartják. Répássy Róbert államtitkár úr az Alkotmányügyi bizottságban mondta el, hogy teljesen jó irányba megy a javaslat, de majd az új Btk. és az új országgyűlési törvény szövegezésekor ügyelnek rá, hogy ne legyen lyuk a rendszerben, ne legyen szankciónélkülisége a meg nem jelenésnek. Sajnos megfeledkeztek az ígéretükről.

Hogyan szankcionálná, vagy pontosabban hogyan kívánta szankcionálni a lesöpört javaslat az ilyen meg nem jelenéseket?

A javaslat két elkövetési magatartást szankcionál, egyrészt az önhibáján kívül történő meg nem jelenést; ez az úgymond egyszerűbb, objektívebb dolog.

A „B-kategória”, a másik elkövetési magatartás szintén védi a bizottságokat, mégpedig azzal, hogy ha valaki az ügy lényeges körülményére valótlan vallomást tesz vagy a valóst elhallgatja, akkor bizony ez is büntetendő.

Az alapeset egyébként kétéves szabadságvesztéssel lenne büntetendő, és lenne egy minősített eset, amikor hivatalos személyként, közmegbízatás felhasználásával, jogtalan haszonszerzés céljából követik el, ez hároméves szabadságvesztés. Az előkészületi magatartás, tehát az eredménytelen felbujtás önmagában lenne egy büntetendő magatartás, ez egy évig terjedő.

Mennyire EU-kompatibilis egy ilyen javaslat? Nem tennének minket Brüsszelben kínpadra egy ilyen szabályozás elfogadásáért?

Teljesen megfelel az EU-s normáknak. Vannak nemzetközi példák is arra vonatkozóan, hogy más országok parlamentjei akár ennél még hosszabb időtartamú büntetést is előirányoznak a meg nem jelenőkre.

Mint tudjuk, a javaslatot mégis lesöpörték. Mi lehet ennek az oka?

Az ok nagyon egyszerű. A fülkeforradalmi kétharmad nem akar valós elszámoltatást; az elszámoltatás tulajdonképpen, mondjuk ki, egy nagyon egyszerű, olcsó választási fogás volt, amit nem kívántak megvalósítani. Ez az igazság. A jövő évi választásokon nagy lehetőség nyílik arra, hogy megtörténjen végre a valós elszámoltatás, beleértve az „elszámoltatók” elszámoltatását is. Szakítani kell az ún. 1989-es nemzedék uralmával, ami gyakorlatilag kétpólusúként hol a balliberális, hol a jobbliberális erők ámokfutásával, nemzetközi körök és egy szűk hazai oligarchia kiszolgálásával járt.

Forrás:
www.gaudi.jobbik.hu

Nemzeti InternetFigyelő

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

3 thoughts on “Az elszámoltatás választási fogás volt

  1. Az elszámoltatás választási fogás volt??? Sokkal rosszabb! Alapvetően két velejéig romlott, korrupt, tisztességtelen, idegenszívű, hazaáruló erő egymásnak feszült és egyik sem talált a másikon fogást. Két rabló, akik jól ismerik egymás „viselt dolgait”, hogyan tudná egymást törvény elé citálni??? Sehogy! Egymás nyakát a kezükben tartják – miközben eljátszották az ország megmaradt kincseit, felszámolták a teljes gazdaságot, átjátszották az ország stratégiai ágazatait – közösen kilopták az adósságállomány kétszeresét. Felelőse nincs.
    Amíg ezek alkotják a „törvényt”, addig itt nem változik semmi! Ezeket mind ugyanaz a kéz mozgatja a háttérből.
    „Nekünk az a dolgunk, hogy megtaláljuk azokat a politikusokat, akiknek saját és családjuk érvényesülése fontosabb, mint az általuk képviselt népé.”
    Telitalálat volt! Megtalálták! Hiánytalanul!
    Nagy Péter

  2. Orbán nem ígért elszámoltatást. Pontosan emlékszem a szavaira. Azt mondta : „A számonkérés az ötvenes éveket idéző kifejezés. Politikai elszámoltatás lesz.” A politikai elszámoltatás maga a választás. Tehát ha a választók nem szavaznak bizalmat az előző csapatnak akkor így vonták felelősségre. Ha pedig olyan hülyék, hogy újra a hatalomba juttatják, akkor pedig minek piszkálni a dolgot? Én egyre inkább úgy látom, hogy a magyarok a legostobább nép a föld hátán. Na nem azért, mert nem tudna gondolkodni, sőt, éppen azért, mert sokkal többre lenne képes. Ha nem lenne annyira csökönyösen öntelt és elfogult önmagával szemben. De nem. A magyar ember nem tanul, nem jár utána semminek, nem gondolkodik. A magyar ember tud. Persze. De az eszébe sem jut, hogy ha annyira tud, hogyan jutottunk idáig? Amelyiktől meg megkérdezik, akkor jön az, hogy nem én vagyok a hibás. Persze, nem hát. A timbuktui négerek az oka, meg az eszkimók. De a magyar emberek azok nem, hogyan is lehetnének.
    eSzeL

  3. Orbán politikai elszámoltatási ígérete nem volt egyéb parasztvakítás-
    nál! Meg, hogy „forradalom zajlott le a szavazófülkékben” DDDDD micsoda óbesenyő szöveg! (óhébert nem mertem írni, mert Lézer János cenzorai vagy a zsidó önvédelem kibeleznének). Ide sorolható
    Pintérnek a bársonyszékbe való betelepedésekori kijelentése, miszerint kérdezze a riporter két hét múlva a közbiztonságról, akkor már rend lesz.Mit várhatunk egy olyan rendőrségtől aminek a feladata Magyarország „rejtett erőforrásá”-nak védelme, vagy a tőlük való rettegés illetve a pénzbehajtás. Az állomány átlagéletkora 27 év, szerintem alulképzettek, a régi gyakorlott zsaruk egy része otthagyta az állományt. Bécsben dolgozván találkoztam rendőrfőhadnaggyal aki 10 év után tettel le a mundért, angolul-németül-franciául kíválóan beszél, és egy magányomozó iroda helyette vezetője, havi rongyos 3000 Euróért. Felesége egy mödlingi bölcsiben dadus 1500-ért, teljes ellátással. Magyarország tényleg jobban teljesít.

    Loviaguin Alexander

    Kérem, hozzászólását legközelebb írja alá (akár valódi, akár álnéven vagy jeligével, hogy aki arra válaszolni akar vagy véleményt akar mondani beírásával kapcsolatban, az meg tudja szólítani Önt), mert egyébként kénytelen leszek törölni! Most pótoltam.

    Híradmin!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük