Makoldi Sándor (1945-2017) festőművészként közeledett a néprajzhoz, melyben felismerte a magyarság ősi hagyatékát. A népművészet kifejezési formái izgatták magyar festőként, főiskolai tanárként, diplomás néprajzosként. Ugyanis a népművészet őrizte meg leginkább a nemzet karakterét, közösségi formáját (közérthetőségét), képírásba tömörített egyetemes mondanivalóját.
A mai Magyarországtól félig elcsatolt Gömör vármegyében találkozott az egyik legősibb bútordarabunk, az ácsolt ládák továbbélésével a XX. századig. A már elfeledett (padlásokra, kamrák mélyére száműzött) egykor itt, a Felvidéken a legdíszesebb kelengyés ládák jelei elkápráztatták. Mint kiderült, az országosan elterjedt bútordarabok legősibb, geometrikus (elvont) jeleinek értelmezésével eddig alig foglalkozott a szakma.
Mivel tudta alkotóként, hogy e jelek nem lehetnek csak üres díszek, meg akarta érteni, hogy miért kerültek főleg a kelengyés ládákra, amit az emberi élet csúcspontján, a házasságkötés ünnepén mutattak meg. A szakrális alkalom szülte fontos tartalmaikat analógiák segítségével fejtette fel, más ácsolt tárgyak (bútorok) hasonló jeleivel együtt a koporsók és bölcsők esetében is, az emberi élet nagy fordulópontjaihoz kötődően.
Németh Zsolt elárulja a magyar népet, lehet, hogy a felemelkedés útjának érzi ezt a tettét, Kérdezzék meg az embereket, akár népszavazás útján is, Ne ő döntsön, mert annak nem lehet jó vége.
hát ez az okoskodó Németh Zsolt fogadjon be a portájára néhány tucat migránst, lássa el őket nem az én jövedelmem egy részéböl hanem a saját zsebéböl… Mutasson példát.
Amennyiben jótékonykodni akarunk akkor azt tegyük az éhező hazák fiaival/lányaival akik tettek már le valamit az ország asztalára.
A migránsokon pedig úgy kell segíteni,hogy ott kell nekik védelmet biztosítani a terroristák ellen ahol van a hazájuk.
Azért lettek létrehozva a különböző gittegyletek,hogy az ilyen esetekben fellépjenek az agresszorok ellen,csak valahogy ilyenkor nem akarják tudni mik az idevonatkozó törvények,szabályok és azt sem,hogy mi a teendőjük.
Aki nem tudja,hogy mikor mi a teendője az álljon fel a székéből és adja át a helyét egy hozzáértőnek.
H.B.
„Mert éppen az adja meg a lét komolyságát, hogy egy olyan világban élsz, amelyben az a hang, amely az igaz útra hív, csak egészen halkan szól, ugyanakkor benned és körülötted ezernyi hangos szó mondja pontosan annak az ellenkezőjét. ”
(II. Rákóczi Ferenc fejedelem)