KÉRJÜK, ENGEDÉLYEZZE BÖNGÉSZŐJÉBEN A HIRDETÉSEK MEGJELENÍTÉSÉT, EZZEL TÁMOGATJA A PORTÁL MŰKÖDÉSÉNEK FENNTARTÁSÁT!

KÖSZÖNJÜK!

A Décroissance (nemnövekedés) mozgalom: megoldás Földünk megmentésére, 1. rész

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!
Ez is érdekelheti:  Nyílt levél Magyar Péternek

LÉLEKEMELŐ - mementó 2006 emlékmű

Petíció az emlékmű megvalósításáért!

Aláírásával egy elvi támogatást fogalmaz meg. Amennyiben elegendő társadalmi támogatást gyűjtünk össze, elindítjuk a megvalósításhoz szükséges jogi és szakmai lépéseket.

Kattintson ide a petíció aláírásához!

További részletek itt!

3 thoughts on “A Décroissance (nemnövekedés) mozgalom: megoldás Földünk megmentésére, 1. rész

  1. Jó estét!
    Köszönöm az írást. Tetszett. Nagyjából így gondolom én is, sokakkal együtt. A Georgia Guidestones emlékműre pontosan egy ilyen társadalom (civilizáció) alaptorvényét írták rá.
    A világot irányítók valódi céljait is ilyennek feltételezem, ahogyan a professzor a tanulmányában írta. És nem rabszolgavilágot, ahogy a háttérhatalom a világgal el akarja hitetni. (Ennek okáról írtam, hogy a hátérhatalom célja az, hogy egy maitól eltérő civilizációt valósítsanak meg, de úgy, hogy azt maga az emberiséggel végeztetik el, hogy saját vívmányának tekintse a megvalósult rendszert. Ne lázadjon ellene, hanem még védje is.
    Nem akarok rossz májú lenni és rossznak vádolni valakiket, végül is a jövő társadalmát a jövő társadalmának építik, és igazságosságon fog alapulni meglátásom szerint. Alapvető követelmény lesz mind az, amit a Georgia Guidestones emlékműre írtak. A fő szempontok a természet, az ember és a spirituális szemlélet lesznek. Az embernek az lesz dolga, hogy otthon érezze magát a Földön, tegyen érte, tartósan rendezkedjen be, ne rövid távra tervezzen:
    ,,Értékeld az igazságot, a szépséget, a szeretetet, s törekedj a végtelennel való összhangra”
    Az okoz nehézséget mindezt a programba vinni, hogy ha mindezeket figyelembe veszi valaki, annál kevésbé érthető a program. Szenvedést fog okozni az emberiségnek ez a háttérhatalom azért, hogy azt gondolják az emberek, hogy rosszabb már nm lehet és engedni fognak.
    Érdekes irodalma van László Ervin professzornak is. Érdemes lenne rá keresnie. Ez a profi interjút is adott a rózsakereszteseknek:
    http://lectorium.hu/pentagram/2008-as_evfolyam/200805_10_interju_dr._laszlo_ervinnel
    Érdekes, hogy a Georgia Guidestones emlékmű tervezői mögött is rózsakereszteseket gyanítanak. Én is ezt tartom valószínűbbnek. A rózsakeresztesekkel két éve foglalkozom, mert egy bizonyos téma miatt feléjük fordult az érdeklődésem. Tanaik nehezen érthetők. Vallásos nyelvezetük miatt sokan el fordulnak tőlük, mert szektának tartják őket. Én nem vagyok a tagjuk, inkább rokonszenvezek velük és úgy gondolom, hogy az érthetetlen nyelvezettel írt tanaik mögött mély igazságok vannak, de tudatosan túlbonyolítva.
    Üdv. Romek Károly
    2016.05.28. 20:58 keltezéssel, „Nemzeti InternetFigyelő (NIF)” írta: > WordPress.com > transyadmin posted: „2008-ban az első nemnövekedés konferencia egyik > fontos megállapítása az volt, hogy a világgazdaság túl lépte az > ökológiai fenntarthatóság küszöbét. Ezt a kijelentést röviden a > következő 2 diagrammnal tudjuk szemléltetni: Az első a pénzbetétek > 3%-os ill. ” >

  2. – ha a pénzt, amelyet szolgálatunkra ‘teremtettünk’, egy bálvány szintre emeljük, akkor ezt szolgálni is kell nekünk …
    – már rég nem élek magyar-nyelvu közosségben, ezért egy értetlenséget ad számomra az „ökológia” kifejezés, ill. ennek értelme. Ezen kifejezést én a természetvédelem, ill. ennek ki-, felhasználása értelmében tudtam, ill. véltem tudni. Ami a világgazdaság, a pénz-gazdaságot illeti, ott ezt ekonómia szóval ismertem, hittem
    tudni …
    mégha persze tudom, hogy ha mi a pénzt szolgáljuk, az alapvetoen befolyásolja azt, hogy hogyan is szolgáljuk, ill. használjuk fel az adott természeti javainkat (tehát az ökológia = f(ekonómia) az én értelmezésemben ….
    ami az ökológiát ill., ott van egy másik tanulmány (egyetemes). Ott egy olyan statisztikát, gafikát ismerünk, ahol azt vizsgáljuk, hogy az évi,
    természet-adta javainkat mennyi ido alatt ‘költsük’ el. Na itt valahol
    ma ezt augusztus vége felé (ha jól emlékszem). Tehát ott már régóta
    csak kizsigereljük úgy a természet anyánkat, hogy ez talán visszafordíthatatlan állapot. Mégha egy hatalmas erofeszítést is tennénk ebben, már ezt csak csökkenteni tudnánk és nem megfordítani …
    (a „nemnövekedés” helyett én inkább egy apadást, ill. egyszeruen egy csökkenés szót használnák … és ha ez a gazdaságra -pénz-anyagiak-,
    akkor ezt jelezve) …
    bocsi a kontárkodásomért …

    1. Jó napot Monsieur Nagy Lajos!
      Mint látja több francia linket adtunk meg. Kérem tanulmányozni ezeket és ha ideje engedi, és kedve is akad hozzá, fordítson le a Décroissance cikkekből egy-egy cikket az Olvasóink számára. Esetleg tudósítson bennünket, ha ezen mozgalom, mely minden nagyobb francia városban már tevékenykedik, valamilyen érdekesebb konferenciát vagy akciót szervez.
      A bientôt
      barátsággal
      Transyadmin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük