Makoldi Sándor (1945-2017) festőművészként közeledett a néprajzhoz, melyben felismerte a magyarság ősi hagyatékát. A népművészet kifejezési formái izgatták magyar festőként, főiskolai tanárként, diplomás néprajzosként. Ugyanis a népművészet őrizte meg leginkább a nemzet karakterét, közösségi formáját (közérthetőségét), képírásba tömörített egyetemes mondanivalóját.
A mai Magyarországtól félig elcsatolt Gömör vármegyében találkozott az egyik legősibb bútordarabunk, az ácsolt ládák továbbélésével a XX. századig. A már elfeledett (padlásokra, kamrák mélyére száműzött) egykor itt, a Felvidéken a legdíszesebb kelengyés ládák jelei elkápráztatták. Mint kiderült, az országosan elterjedt bútordarabok legősibb, geometrikus (elvont) jeleinek értelmezésével eddig alig foglalkozott a szakma.
Mivel tudta alkotóként, hogy e jelek nem lehetnek csak üres díszek, meg akarta érteni, hogy miért kerültek főleg a kelengyés ládákra, amit az emberi élet csúcspontján, a házasságkötés ünnepén mutattak meg. A szakrális alkalom szülte fontos tartalmaikat analógiák segítségével fejtette fel, más ácsolt tárgyak (bútorok) hasonló jeleivel együtt a koporsók és bölcsők esetében is, az emberi élet nagy fordulópontjaihoz kötődően.
Csak egyetlen példa az adományok sorsáról. Amikor megindult a “menekültek” áradata és felkészületlenül érte agresszivításuk még a határra rendelt rendőröket is, nem beszélve a fertőzések, a kosz, a mocsok és a többiről nem beszélve elviseléséről, akkor a CÖF elsők között nyujtott segítséget a pillanatok alatt erre a célra összegyüjtött összegből. Körlevélben kértek véleményt, ki, mit ajánl a minél hasznosabb segítségre. Személy szerint a rendőrők javadalmaztatása, körülményeik, ellátásuk (beleértve a fertőtlenítőszereket, védő, óvó felszereléseket) javítását jelöltem meg. Nyilván többen felvethettük, mert a javaslat eljutott a belügyminiszter úrhoz, de ilyen-olyan törvényi rendelkezés miatt ezt nem lehetett megoldani. Végül jó minőségű magyar ásványvíz és thermotakaró került elosztása, ami igen nagy segítség volt a határokon fagyoskodóknak.
Nem kell mindig mindenben a rosszat látni, feltételezni!
Talán mert a C:Ö:F átlát a nem is igazán rászoruló , az a rászoruló, nagyon sokan mára már megszokták , és mindenre képesek , csak azért , hogy ott legyenek a rászorulók táborában ,, sokuknak büdös a munka ,, a Keresztyén Szervezet meg alapból lát amit látnia kell,
A CÖF-ről lehet más is a vélemény. Schiffer András bejegyzése:
https://kuruc.info/r/1/167950/
De ott az is írja ,,A holló a hollónak vája a szemét “